Türkiye'nin en iyi haber sitesi

toprakları 'tan tamamen kurtarıldı

Haydar el-İbadi, topraklarının 'tan tamamen kurtarıldığını, örgüte karşı zafer elde edildiğini ve ülkenin her yerine Irak bayrağı astıklarını açıkladı.

Giriş Tarihi: 9.12.2017 18:57 Güncelleme Tarihi: 10.12.2017 01:56
Irak toprakları DEAŞ'tan tamamen kurtarıldı

Irak Başbakanı Haydar el-İbadi, tüm ülke topraklarının terör örgütü DEAŞ'tan kurtarıldığını belirterek, örgüte karşı zafer elde edildiğini açıkladı.

İbadi, devlet televizyonu aracılığıyla yaptığı konuşmada, "Irak toprakları DEAŞ'tan tamamen kurtarıldı. Gasbedilen tüm köy ve kasabalar geri alındı. Zafer rüyamız gerçek oldu ve DEAŞ'a karşı zafer elde ettik. Ülkenin en uzak sınır noktasına kadar her yerine Irak bayrağını astık. Elinizle gerçekleşen bu zaferden dolayı sizi kutluyorum." açıklamasını yaptı.

"Allah'ın lütfu, halkımızın birliği, yaralılarımız ve şehitlerimizin çabasıyla zaferi kazandık." diyen İbadi, Irak halkına hitaben, "Birliğinizi muhafaza edin, yeni bir aydınlık geleceğe başlayın." ifadelerini kullandı.

DEAŞ'a karşı elde edilen başarının bölünme eşiğinde olan Irak'ın birliğini koruduğunu vurgulayan İbadi, DEAŞ'a karşı mücadelede kendilerine destek veren Şiilerin dini mercii Ali es-Sistani, ordu, polis, Haşdi Şabi ve yerel güçlere de teşekkür etti.

İbadi, DEAŞ'la savaşın sona ermesinden sonraki sürecin yolsuzlukla mücadele olacağının altını çizerek, "Yolsuzlukla mücadele, kurtarma operasyonlarının uzantısı olacak ve yolsuzluk yapanların Irak'ta yeri olmayacak." diye konuştu.

Irak Başbakanlığı, ülkenin DEAŞ'tan kurtarılmasından dolayı yarını ülke genelinde tatil ilan etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Irak toprakları DEAŞ'tan tamamen kurtarıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN