Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'a bir darbe de Temsilciler Meclisi'nden

Temsilciler Meclisi Başkanı , 'ın bazı ve ülkelerinden gelen göçmenler için kullandığı "iğrenç ülkelerden geliyorlar." ifadesini eleştirdi.

Giriş Tarihi: 12.1.2018 22:29 Güncelleme Tarihi: 13.1.2018 08:24
Trump'a bir darbe de ABD Temsilciler Meclisi'nden

Temsilciler Meclisinin Cumhuriyetçi Başkanı Paul Ryan, Wisconsin-Milwaukee Üniversitesinde katıldığı bir forumda, Donald Trump'ın göçmenler için sarf ettiği "iğrenç ülkelerden geliyorlar" sözü için "çok talihsiz ve faydasız" yorumunu yaparak İrlandalı atalarının da geçmişte ABD'de "hor görüldüğünü" vurguladı.

Ryan, göçü "büyük bir hikaye" sözleriyle nitelendirdi ve memleketi Janesville'de yaşayan Haitililerin "harika vatandaşlar" olduğunu söyledi.

ABD Başkanı Donald Trump'ın, Beyaz Saray'daki bir toplantıda bazı Latin Amerika ve Afrika ülkelerinden gelen göçmenleri eleştirerek "iğrenç ülkelerden geliyorlar." ifadesini kullandığı kaydedilmişti.

Basına yansıyan haberlerde, Cumhuriyetçi Güney Carolina Senatörü Lindsey Graham ve Demokrat Illinois Senatörü Dick Durbin'in katıldığı toplantıda Trump'ın, "Neden bu iğrenç ülkelerden insanların buraya gelmesini isteyelim. Norveç'ten daha fazla göçmen almalıyız." dediği belirtilmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump'a bir darbe de ABD Temsilciler Meclisi'nden
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN