Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan İngiltere’ye

, İngiltere’nin eski Rus ajanına karşı yapılan kimyasal saldırıdan 'yı sorumlu tutmasını "provokasyon" olarak değerlendirdi. İngiliz hükümetinin diplomatın ülkeden sınır dışı edilmesi de dahil olmak üzere bir dizi aldığı tedbirlerin düşmanca olduğunu belirterek gösterdi.

Giriş Tarihi: 14.3.2018 21:49 Güncelleme Tarihi: 15.3.2018 02:06
Rusya'dan İngiltere’ye sert tepki
İngiltere Başbakanı Theresa May'in eski Rus casus Sergey Skripal ve kızı Yuliya'nın Salisbury'de sinir gazıyla si nedeniyle 'ya karşı aldığı tedbirlere Rusya ndan yanıt geldi.

Rusya Dışişleri tarafından yapılan açıklamada, İngiltere Başbakanı Theresa May'in, Skripal ve kızının zehirlenmesinde Rusya'nın rol oynadığı iddialarını bahane ederek aldığı "cezalandırma" önlemlerinin eşi benzeri görülmemiş, iki ülke arasındaki normal diyalogu baltalayan açık bir provokasyon olarak nitelendirildi.

İngiliz hükümetinin diplomatın ülkeden sınır dışı edilmesi de dahil olmak üzere bir dizi düşmanca tedbir almasını ikili ilişkileri kızıştıran kabul edilemez ve yakışıksız eylemler olduğunu ifade eden Bakanlığı, ", soruşturmayı tamamlamak ve Yasaklanması Örgütü'ndekiler de dahil uluslararası formatları uygulamak yerine Rusya ile cepheleşmeyi tercih etti" açıklamasını yaptı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'dan İngiltere’ye sert tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN