Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'nin Büyükelçiliğini 'e taşıma planına 'den tepki

Dışişleri Bakanı Abdulkadir Mesahil, 'ün statüsünü değiştirmeye yönelik her kararın boş ve geçersiz olacağını, hukuki açıdan da bir etkisinin bulunmayacağını belirtti.

Giriş Tarihi: 9.5.2018 22:06 Güncelleme Tarihi: 9.5.2018 22:13
ABD'nin Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma planına Cezayir'den tepki

Mesahil, başkent Cezayir'de düzenlenen "3. Cezayir-Hollanda Teknolojik ve Ekonomik İşbirliği Ortak Komitesi" toplantısında yaptığı konuşmada, "Kudüs'ün statüsünü, demografik yapısını değiştirmeyi amaçlayan her karar geçersiz ve kabul edilemezdir. Ayrıca hukuki olarak da bir eskisi olmayacaktır." ifadelerini kullandı.

Cezayir Dışişleri Bakanı Abdulkadir Mesahil

"İKİ DEVLETLİ ÇÖZÜM"

Aynı toplantıda konuşan Hollanda Dışişleri Bakanı Stef Blok da uluslararası topluma devam eden olumsuz süreci aşmak için iki devletli çözüme yönelik gereken çabayı gösterme çağrısında bulundu.

Başkent Cezayir'de düzenlenen Üçüncü Cezayir-Hollanda Teknolojik ve Ekonomik İşbirliği Ortak Komitesi toplantısına iki ülkenin dışişleri bakanları başkanlık ediyor.

ABD Başkanı Donald Trump, 6 Aralık 2017'de Beyaz Saray'da düzenlediği basın toplantısında, Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanıdığını ve ABD Büyükelçiliğinin Tel Aviv'den Kudüs'e taşınması talimatı verdiğini açıklamıştı. ABD yönetimi, büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e 14 Mayıs'ta taşıma kararı almıştı.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'nin Büyükelçiliğini Kudüs'e taşıma planına Cezayir'den tepki
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN