Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika: Rus diplomatları kovdular...

'ın rusya'ya bağlı iki diplomatı sınırdışı etme kararı aldığı aktarıldı. İki rus diplomatın ülkeye girişi yasaklandı!

Giriş Tarihi: 11.7.2018 09:50 Güncelleme Tarihi: 11.7.2018 11:58
Son dakika: Rus diplomatları kovdular...

Yunan basınının aktardığı habere göre, alınan karara gerekçe olarak "Yunanistan'ın içişlerine müdahale niteliğinde eylemlerde bulunmaları ve ulusal güvenliği tehdit etmeleri" iddiası gösterildi.

RUSYA'NIN YUNANİSTAN'DAKİ ETKİSİNİ ARTIRMAK İÇİN...

Haberde "Atina'nın diplomatlara yönelttiği suçlamalar arasında bilgi toplama ve yayma, devlet görevlilerine rüşvet vermek yer alıyor" ifadeleri yer aldı.
Kararın amacınınsa Rusya'nın Yunanistan'daki etkisini arttırma girişimlerine karşılık vermek olduğu iddia edildi.

Haberde Yunanistan'ın Rusya ile iyi ilişkiler geliştirmek, iki ülkenin dostluğuna katkıda bulunmak, hükümetler arası işbirliği ile ülkelerde bulunan sivil toplum kuruluşlarının birbiriyle etkileşimini arttırmak istediği; ancak bunun karşılıklı olarak toprak bütünlüğü ve bağımsızlığına saygı ile mümkün olduğu görüşünü savunduğu vurgulandı.

BÖLGEDE GERGİNLİK

Rus diplomatlarla ilgili kararın, "Atina ve Moskova arasındaki son 2 yıldır bölgede güvenlik konularıyla bağlantılı alttan alta yaşanan gerginliği gün yüzüne çıkardığı" değerlendirmesinde bulunulan haberde, "Bu meselenin, hükümetin Rusya'ya karşı iyi niyetin devam ettiği yönündeki açıklamasına rağmen Atina ve Moskova arasındaki ilişkilere gölge düşürdüğü apaçık." ifadelerine yer verildi.

Moskova yönetimi de aynı adımı atarak misillemede bulundu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika: Rus diplomatları kovdular...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN