Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ABD'den açıklaması

ABD Sözcüsü Heather Nauert, günlük basın toplantısında kendisine gyöneltilen soru üzerine Türk heyetinin ABD'deki temaslarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Sözcü Nauert " ile çok kapsamlı bir ilişkimiz var ve Türkiye hükümeti yetkilileri ile bu görüşmelerimizin bir kısmını kamuoyu ile tartışmayacağız" açıklamasında bulundu.

Giriş Tarihi: 10.8.2018 10:19 Güncelleme Tarihi: 10.8.2018 10:38
ABD'den Türkiye açıklaması

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Heather Nauert, iki ülke arasındaki sorunların çözümüne yönelik ABD'ye gelen Türk heyetiyle geniş kapsamlı görüşmeler yapıldığını söyledi.

Bakanlık Sözcüsü Nauert, günlük basın toplantısında kendisine yöneltilen soru üzerine Türk heyetinin ABD'deki temaslarına ilişkin açıklama yaptı.

"TÜRK HÜKÜMETİ İLE ÇOK KAPSAMLI BİR İLİŞKİMİZ VAR"

Sözcü Nauert, "Türkiye ile çok kapsamlı bir ilişkimiz var ve Türkiye hükümetiyle bu konuları her görüşmemizde konuşuyoruz. Dün, Türkiye hükümeti yetkilileriyle yaptığımız görüşmeler çok geniş kapsamlıydı. "Bu (görüşmelerin) bir kısmını kamuoyuna açık bir şekilde tartışmayacağız." dedi.

9 KİŞİLİK TÜRK HEYET ABD DIŞİŞLERİ VE HAZİNE BAKANLIĞI'NDA TEMASLARDA BULUNMUŞTU

Başkanlığını Dışişleri Bakan Yardımcısı Sedat Önal'ın yaptığı 9 kişilik Türk heyeti Washington'a gelerek, ABD Dışişleri Bakanlığı ve Hazine Bakanlığı'nda görüşmeler yapmıştı.

Dışişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ile Hazine ve Maliye Bakanlığı'ndan 3'er temsilcinin bulunduğu Türk heyetinin temaslarına Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç da eşlik etmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD'den Türkiye açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN