Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Amerikan medyasına "Kaşıkçı" olayını anlattı

Merkezli Turkish Heritage Organization Başkanı Ali Çinar, 'nın öldürülmesi ile ilgili Amerikan kamuoyunu bilgilendirmeye devam ediyor. Türkiye'nin bu konuda hassasiyetle şeffaf bir tutum sergilediğini Amerikan Medyasına anlatan Çınar, anti-Türk gruplarının karalamalarına karşı da mücadele ettiklerini belirtti.

Giriş Tarihi: 26.10.2018 15:40 Güncelleme Tarihi: 7.11.2018 21:58
Amerikan medyasına Kaşıkçı olayını anlattı

Washington DC Merkezli Turkish Heritage Organization Başkanı Ali Çinar, Suudi Gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın öldürülmesi ile ilgili Amerikan kamuoyunu bilgilendirmeye devam ediyor. Türkiye'nin bu konuda hassasiyetle şeffaf bir tutum sergilediğini Amerikan Medyasına anlatan Çınar, anti-Türk gruplarının karalamalarına karşı da mücadele ettiklerini belirtti.

ABD İLİŞKİLERİ ZAYIFLATMAK İÇİN BU OLAYI KULLANIYOR

THO Baskani Çınar, Washington,DC'de bazı grupların Türkiye'yi hedef aldıklarını ve Suudi Arabistan ile ilişkileri zayıflatmak için Kaşıkçı olayını gündemde tutmaya çalıştıklarını ve ABD'de bu olayın kapatılması için bir kulis yapıldığını net şekilde gördüklerini belirtti.

Başkan Çınar, Fox Business, Bloomberg,CNBC, BBC, CGTV olmak üzere Amerikan ve yabancı görsel ve yazılı medyaya, Kaşıkçı olayının uluslararası bir konu olduğunu, cinayetin Türkiye'de gerçekleştiğini hatırlatarak Türkiye'nin yasal ve vicdani olarak konuyu tüm detayları ile dünya kamuoyuna verdiğinin altını çizdi.

Amerika Birlesik Devletlerinde bu konunun kapatılması ve sembolik yaptırımlar ile geçiştirilmesi konusunda bilhassa Trump Yönetiminin bir eğilimi olduğu ile ilgili duyum aldıklarını belirten Çınar, Kongrede hem Cumhuriyetçi hem Demokrat üyelerden daha samimi desteğin Türkiye'ye verildiğinin altını çizdi.

Fox . BBC ve CNBC Televizyonlarına canlı yayın konuğu olan Çınar'ın konuşma içeriği şöyle:

"Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşması cok açık ve net idi.Cinayetin kapatılmasının söz konusu olamayacağı sorumluların Türkiye ye getirilip şeffaf şekilde yargılanması gerektiğini hatırlattık. ABDnin Türkiye'ye destek vererek samimi şekilde olayın üstüne gitmesi gerektiğini bu konunun Türkiye -Suudi Arabistan arasında bir kriz olarak gösterilmeye çalışılmasının gerçeği yansıtmadığını belirttik. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yargı sürecinin devam etmesi nedeni ile bir kanıt konuşmasında paylaşmadığını ancak Türkiye'nin detayları ile cinayetin nasıl işlediğini belirtti."

Amerikan medyasına "Kaşıkçı" olayını anlattı

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Amerikan medyasına "Kaşıkçı" olayını anlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN