Türkiye'nin en iyi haber sitesi

, 'ı tehdit etti

İsrailli üst düzey bir yetkili "'dan silah transferine yönelik bir koridor olması durumunda 'a girebileceklerini" söyledi. basınına konuşan ve adının açıklanmasını istemeyen üst düzey bir yetkili, İsrail ordusunun Lübnan sınırında başlattığı "" isimli operasyona ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Giriş Tarihi: 6.12.2018 20:18 Güncelleme Tarihi: 7.12.2018 10:03
İsrail, Lübnan'ı tehdit etti

Yerel basında yer alan haberlere göre söz konusu yetkili, sınır ötesi operasyon ihtimaline ilişkin "Eğer İran'dan Lübnan'a silah transferi koridoru varsa, Lübnan vahim bir durumla karşı karşıya kalır. Bu durumda Lübnan'a girmek zorunda kalabiliriz." dedi.

İŞGALCİNİN TÜNEL BAHANESİ

Lübnan'dan başlayıp İsrail topraklarına kadar ulaştığı öne sürülen tünellerin geniş ve büyük olduğunu söyleyen yetkili, "Bu tüneller çok sayıda gücü İsrail topraklarına geçirerek bölgede bir dizi ölümcül saldırı düzenlemek, kaçırma girişiminde bulunmak ve köyleri ele geçirmek gibi amaçlar için kazıldı." iddiasında bulundu.

İSRAİL’İN LÜBNAN SINIRINDAKİ OPERASYONU DEVAM EDİYOR

LÜBNAN SINIRINDA OPERASYON YAPMIŞLADI

İsrail ordusu, 4 Aralık Salı sabahı Lübnan sınırında Hizbullah'a ait olduğu öne sürülen tünelleri ortaya çıkararak imha etmek için "Kuzey Kalkanı" adıyla operasyon başlatmıştı.

Lübnan ordusu ise, İsrail'in saldırısına karşı her zaman hazırlıklı olduklarını kaydediyor.

İSRAİL'İN TÜNEL KORKUSU

Aynı gün İsrail ordusu basın ofisi, Hizbullah'ın Lübnan'dan İsrail tarafına sızmak amacıyla kazdığı öne sürülen tünellerden birinin fotoğrafını yayınladı.

Ordu açıklamasında, yaklaşık 200 metre uzunluğunda olduğu ifade edilen tünelin 40 metre kadar İsrail topraklarının içine ulaştığı dile getirildi.

Hizbullah ise İsrail ordusunun operasyonu ve tünel iddialarına ilişkin herhangi bir açıklama yapmadı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İsrail, Lübnan'ı tehdit etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN