Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da "" hükümeti etti

'da "", Utrecht kentinde hükümeti etti. Sosyal medyadan yapılan çağrılar üzerine yaklaşık 100 kırmızı yelekli Utrecht kentinin Neude Meydanı'nda toplandı. "Kapitalist sisteme karşı olan" kırmızı yeleklilerin gösterisinde, Hollanda Başbakanı Mark Rutte ve hükümetin politikaları protesto edildi.

Giriş Tarihi: 13.1.2019 18:31 Güncelleme Tarihi: 13.1.2019 18:45
Hollanda'da kırmızı yelekliler hükümeti protesto etti

Genellikle ülkedeki solcu grupların yer aldığı gösteride konuşma yapan kırmızı yelekliler, aşırı sağ, ırkçılık ve ayrımcılığa karşı oldukları için "sarı yelekliler"e alternatif olarak örgütlendiklerini belirtti.

Az sayıda sarı yeleklinin de destek verdiği gösteride, konuşmaların yanı sıra şarkılar söylendi.

Daha sonra polis eşliğinde şehrin merkezinde yürüyüş yapan eylemciler, "Antikapitalizm" yazılı pankart taşıyıp, "Çözüm devrim", "Defol Rutte, krizi biz ödemeyeceğiz", "Eşit maaşa karşılık eşit iş", "Kapitalizm eşittir hasta", "Zenginleri vergilendir", "Sermaye bizi sömürüyor" yazılı dövizler taşıyarak, "Bizim mücadelemiz uluslararası dayanışma", "İşgal et ve engelle, bu politikaya artık tahammülüm yok", "Zaman dayanışma zamanı" ve "Biz sorumluyuz, başka bir dünya düzeni mümkün" şeklinde sloganlar attı.

SARI YELEKLİLERE ALTERNATİF!

Kırmızı yelekliler, ülkede 7 haftadır genellikle aşırı sağcıların yer aldığı gösterilerde toplanan "sarı yelekliler"e alternatif olarak örgütlenmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Hollanda'da "kırmızı yelekliler" hükümeti protesto etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN