Türkiye'nin en iyi haber sitesi

ezanını canlı yayınlayacak

Başbakanı Jacinda Ardern, Christchurch kentinde 15 Mart'ta iki camiye yönelik terör saldırısının ardından, ezanının radyo ve televizyondan canlı yayınlanacağını belirtti. Başbakan Ardern, Yeni Zelanda'da cuma günü, terör saldırısının kurbanları için iki dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını ve kadınlardan Müslümanlarla dayanışma göstermeleri için başörtüsü takmalarının istendiğini bildirmişti.

Giriş Tarihi: 20.3.2019 16:27 Güncelleme Tarihi: 20.3.2019 16:47
Yeni Zelanda Cuma ezanını canlı yayınlayacak

Yerel basında yer alan haberlere göre Ardern, Cuma ezanının, Radyo Yeni Zelanda (RNZ) ve Yeni Zelanda Televizyonu (TVNZ) aracılığıyla canlı yayınlanacağını söyledi.

ULUSAL YAYINDA EZAN OLACAK

Cuma namazı için camilerde toplanan Müslümanlara destek verme arzusu içinde olunduğunu ifade eden Ardern, "(Cuma günü) TVNZ ve RNZ aracılığıyla ezanı ulusal olarak yayınlayacağız." dedi.

Yeni Zelanda Meclisi'nde Kuran-ı Kerim okundu

BAŞBAKAN'DAN "BAŞÖRTÜSÜ TAKIN" ÇAĞRISI

Başbakan Ardern, Yeni Zelanda'da cuma günü, terör saldırısının kurbanları için iki dakikalık saygı duruşunda bulunulacağını ve kadınlardan Müslümanlarla dayanışma göstermeleri için başörtüsü takmalarının istendiğini bildirmişti.

50 KİŞİ CAMİDE ŞEHİT EDİLMİŞTİ

Yeni Zelanda'nın Christchurch kentinde, 15 Mart'ta cuma namazı sırasında 10 dakika arayla El Nur ve Linwood camilerine düzenlenen terör saldırılarında 50 kişi yaşamını yitirmişti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yeni Zelanda Cuma ezanını canlı yayınlayacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN