Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkanı Trump skandal kararı imzaladı

Başkanı daha önce attığı bir tweet'te 'nin 52 yıl aradan sonra toprağı olarak tanınmasının zamanının geldiğini söylemişti. Bugün ABD'de skandal gelişmeler yaşandı. ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence, ABD Başkanı Donald Trump’ın işgal altındaki Golan Tepeleri'ni bugün resmen "İsrail toprağı" olarak tanıyacağını açıkladı.

Giriş Tarihi: 25.3.2019 19:20 Güncelleme Tarihi: 26.3.2019 06:50
ABD Başkanı Trump skandal kararı imzaladı

ABD Başkanı Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile basın toplantısı düzenledi. Trump, toplantının ardından ABD'nin Golan Tepeleri'nin İsrail'e ait olduğunu kabul eden skandal kararnameyi imzaladı. Trump, "İsrail'in Golan Tepeleri'ndeki hakimiyetini tanıdım." açıklamasında bulundu.

Trump, skandal kararı imzaladı!

Pence, ABD'deki en etkili İsrail yanlısı lobi kuruluşlarından Amerika İsrail Halkla İlişkiler Komitesinin (AIPAC) yıllık toplantısında konuştu.

Başkan Yardımcısı Pence, "Bugün Başkan Donald Trump, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun yanında olmak suretiyle Golan Tepeleri'ni İsrail toprağı olarak 52 yıl sonra ilk defa tanıyacak." dedi.

Trump: “ABD, her zaman İsrail’in yanında olmaya devam edecektir”

Trump yönetiminin İsrail'in bölgedeki güvenliği için gerçekleştirdiği projeleri de tek tek sıralayan Pence, DEAŞ'ın Suriye'den tamamen temizlendiğini kaydetti.

Pence, ayrıca Trump yönetiminin Washington'daki Filistin temsilciliğini kapattığını, Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıdığını ve Golan Tepeleri'ni İsrail'in toprağı olarak tanıyacaklarını açıkladı.

Pence, konuşmasında Kongre'deki tek başörtülü Müslüman olan Somali asıllı temsilci İlhan Omar'ı hedef aldı.

İlhan Omar'ın "Yahudi karşıtı" olduğunu öne süren Pence, Omar'ın Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi'nden çıkarılması gerektiğini iddia etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD Başkanı Trump skandal kararı imzaladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN