Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'dan ABD'ye misilleme! İran, CENTCOM'u terör örgütü listesine aldı

ABD Başkanı Donald Trump, ’ı sıkıştırmaya dönük hamlelerine bir yenisini ekleyerek Ordusu’nu (DMO) Yabancı Terör Örgütleri Listesi’ne almıştı. İran'dan Trump yönetiminin kararına tepki gecikmedi. İran meclisi, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığını (CENTCOM) terör örgütü listesine aldı.

Giriş Tarihi: 23.4.2019 16:48 Güncelleme Tarihi: 23.4.2019 16:58
İran'dan ABD'ye misilleme! İran, CENTCOM'u terör örgütü listesine aldı

İran meclisi, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığını (CENTCOM) terör örgütü listesine aldı.

ABD'nin İran Devrim Muhafızları'nı terör listesine alma kararına karşılık olarak İran meclisinde yapılan oylamada 4'e karşı 173 oyla ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı terör örgütü listesine alındı. Yapılan oylama sonucunda milli güvenlik komisyonuna ABD'nin İran İslam Cumhuriyetinin çıkarlarına zarar veren faaliyetlerine karşı koyma yetkisi verildi.

CENTCOM VE BUNA BAĞLI TÜM GÜÇLER TERÖR ÖRGÜTÜ LİSTESİNE ALINDI

Milletvekillerince oylanan yasa tasarısında, "ABD'nin bölgede ve uluslararası alanda İran'ı zayıflatmayı hedef alan ve Devrim Muhafızları'nı terör örgütü listesine alan kararına karşılık olarak, ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı ve buna bağlı tüm güçler terör örgütü listesine alınmıştır" ifadeleri yer aldı.
İran İstihbarat Bakanlığı ise ABD'nin Devrim Muhafızları'nı terör örgütü listesine alma kararında rolü olan kurum ve şahısların tespit edilerek, terör listesine alınmasını istedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
İran'dan ABD'ye misilleme! İran, CENTCOM'u terör örgütü listesine aldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN