Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Trump'ın ziyareti hakaretle başladı! Belediye Başkanı'na hakaret etti!

ABD Başkanı 'ın ziyareti, Belediye Başkanı 'a yönelik hakaretle başladı.

Giriş Tarihi: 3.6.2019 13:12 Güncelleme Tarihi: 3.6.2019 17:17
Trump'ın İngiltere ziyareti hakaretle başladı! Londra Belediye Başkanı'na hakaret etti!

Trump, uçağının Stansted Havaalanı'na inmesinin hemen ardından ziyarete karşı çıkan Han'ı Twitter'da hedef aldı. ABD Başkanı Donald Trump: "(Londra Belediye Başkanı Sadık Han) Bana değil, Londra'daki suçlara odaklanması gereken tam bir ezik"

ABD Başkanı Donald Trump'ın Londra ziyareti başladı

"SUÇLARA ODAKLANMASI GEREKEN BİR EZİK"

ABD Başkanı mesajında, "Anlatılanlara göre Londra Belediye Başkanı olarak çok kötü bir iş çıkaran Sadık Han, İngiltere'nin en önemli müttefiki olan ABD'nin ziyarette bulunan başkanına karşı aptalca bir edepsizlik göstermekte. Bana değil, Londra'daki suçlara odaklanması gereken tam bir ezik." ifadesini kullandı.

Müslüman olan Han'ı New York Belediye Başkanı Bill de Blasio'ya benzeten Trump, aradaki farkı Londra Belediye Başkanı'nın "yarı boyda" olması şeklinde gösterdi. Londra'da hem bugün hem de yarın Trump karşıtı yapılacak gösterilerde Han'ın verdiği izin çerçevesinde "bebek Trump" şeklindeki dev bir balon da kullanılacak.

ABD Başkanı Donald Trump İngiltere'de

İngiltere Kraliçesi 2. Elizabeth'in resmi daveti üzerine İngiltere'ye gelen Trump'ın ziyareti 3 gün sürecek. Trump için kırmızı halı serilmesine karşı çıkan Han, dün ABD Başkanı'nı 1930 ve 1940'larda görülen Avrupalı diktatörlere benzetmişti.

Londra Belediye Başkanı Sadık Han

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Trump'ın İngiltere ziyareti hakaretle başladı! Londra Belediye Başkanı'na hakaret etti!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN