Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’den ’ya terörist sevkıyatı

’de / ’ya yüzlerce TIR ve uçak dolusu silah sevkıyatı yapan , şimdi de terörist sevkıyatına başladı. ABD’li danışmanlar, Haseke ve Rakka’da çoğunluğu Arap 700 kişiyi eğiterek terör örgütünün saflarına kattı

Giriş Tarihi: 4.9.2019
ABD’den PKK’ya terörist sevkıyatı

ABD'nin terör örgütü DEAŞ ile mücadele bahanesiyle yardım etmeye başladığı başka bir terör örgütü olan YPG/PKK'ya lojistik ve eğitim desteğini sürdürüyor. ABD ve müttefiki YPG/PKK, Suriye'de 700 teröristi eğiterek örgütün saflarına kattı.
Daha önce Türkiye sınırındaki Ayn İsa ve Tel Abyad'da verilen eğitimler, ABD ve Türkiye arasında başlayan güvenli bölge görüşmelerinden sonra güney ve doğu kesimlerdeki kamplara taşındı.

AÇIKLAMA CENTCOM'DAN
Haseke iline bağlı Şeddadi beldesi, Rakka il merkezinin kuzeyi ve Tabka'da ABD'li askeri danışmanların eğittiği yaklaşık 700 terörist, YPG/PKK saflarına katıldı.
Büyük kısmı Arap kökenli bu kişilere ideolojik eğitimi ise YPG/PKK verdi. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı'ndan (CENTCOM) alınan bilgiye göre, söz konusu eğitimde iç güvenlik, el yapımı patlayıcı tespit ve imha eğitimi, kontra-terör konularında danışmanlık veriliyor.
2015'ten bu yana DEAŞ ile mücadeleyi gerekçe göstererek YPG/PKK'ya askeri destek veren ABD'nin Suriye'de halen 18 üs ve askeri noktada 2 bin civarı personeli bulunuyor. YPG/PKK, Suriye'nin üçte birinde işgalini sürdürüyor.

ABD'li general YPG'ye verdikleri desteği böyle itiraf etmişti!

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
ABD’den PKK’ya terörist sevkıyatı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN