Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’den Rumlara sert tepki! ' bölgede olmasaydı, katliamlara devam edecektiniz'

Kuzey Türk Cumhuriyeti () Ekonomi ve Enerji Bakanı , 'nin 'deki faaliyetlerini 'korsanlık' olarak değerlendiren Rum yönetimine sert tepki gösterdi. Taçoy "Ada'da korsan bir devlet varsa, o da Rum liderliğidir" dedi. Ayrıca, Türkiye bölgede olmasaydı, "Türkiye bizlerin garantörü olmasaydı, Rum liderliği olarak deniz korsanları gibi Kıbrıs Türküne saldıracak ve katliamlarınıza yine devam edecektiniz." ifadelerine yer verdi.

Giriş Tarihi: 20.1.2020 12:13 Güncelleme Tarihi: 20.1.2020 12:54 ABONE OL
KKTC’den Rumlara sert tepki! 'Türkiye bölgede olmasaydı, katliamlara devam edecektiniz'

"Ada'da korsan bir devlet varsa, o da Rum liderliğidir" diyen Taçoy, "Kıbrıs Rum liderliği, Türkiye'nin Doğu Akdeniz'de attığı adımları 'korsanlık' olarak değerlendirmiş. Haddini bilmez Rum liderliği, bu Ada'da sadece korsan devletin kendileri olduğunu bilmelidir" dedi. DHA'ya özel açıklama yapan Hasan Taçoy şöyle devam etti;

KATLİAMLARA DEVAM EDECEKTİNİZ

"Kıbrıs Türkünü, 1960 Cumhuriyeti'nden silah zoruyla uzaklaştıran, haklarımızı gasp eden Rum liderliğidir. Türkiye bölgede olmasaydı, Türkiye bizlerin garantörü olmasaydı, Rum liderliği olarak deniz korsanları gibi Kıbrıs Türküne saldıracak ve katliamlarınıza yine devam edecektiniz. Rum lider Nikos Anastasiadis'e ve şurasına hatırlatmak isteriz ki, Kıbrıs Türk halkı her zaman anavatan Türkiye ile yoluna devam edecektir. Doğu Akdeniz'deki haklarımızın gasp edilmesine asla izin vermeyeceğiz. Rum liderliği, haddini bilmeli ve kendine gelmelidir."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
KKTC’den Rumlara sert tepki! 'Türkiye bölgede olmasaydı, katliamlara devam edecektiniz'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN