Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başkan Erdoğan'dan - İş Forumu'nda önemli açıklamalar

Başkan , Başbakanı İmran Han ile Serena Hotel'de gerçekleştirilen -Pakistan İş Forumu'na katılarak bir konuşma yaptı. Başkan Erdoğan, "Toplam nüfusları 300 milyonu bulan Türkiye ile Pakistan'ın ticaretinin 804 milyon dolarda kalmasını açıkçası ülkelerimize yakıştıramıyorum. İkili ticaretimizi önce süratle 1 milyar doların üzerine çıkarmalı sonrasında ise 5 milyar dolar hedefimize taşımalıyız." dedi.

Giriş Tarihi: 14.2.2020 13:05 Güncelleme Tarihi: 14.2.2020 14:30 ABONE OL
Başkan Erdoğan'dan Türkiye-Pakistan İş Forumu'nda önemli açıklamalar

Başkan Recep Tayyip Erdoğan Türkiye - Pakistan yüksek düzeyli iş birliği ve iş forumu toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. Yeni hedeflerden söz eden Erdoğan "Toplam nüfusları 300 milyonları bulan iki ülkenin ticaretinin 1 milyar doların altında olmasını kabullenemiyorum. Önce süratle bu rakamı aşmalı sonra daha da ileriye gitmeliyiz" dedi.

İşt Erdoğan'ın iş forumundaki konuşmasından öne çıkanlar;

"İkili ilişkilerimizi 5 milyar dolar hedefine taşımalıyız. Kararlı, net ve güçlü adımlar atmalı, temennilerin ötesinde ticaretimizi hak ettiği konuma taşımamız gerekiyor.

Son dakika: Hedef 5 milyar dolar! Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar | Video

YATIRIMLARIMIZ ARTACAK

İki günlük Pakistan ziyaretimiz dolu dolu geçti. Türk Firmalarının Pakistan'da faaliyet göstermelerinden büyük memnuniyet duyuyorum. Şirketlerimiz yatırımlarını daha da büyütmeyi düşünüyor.

TÜRKİYE'NİN GELECEĞİNE GÜVENİN

Sermaya milliyetçiliği yapmak doğru değil. Uluslararası yatırımları kurumsal olarak da destekliyoruz. Pakistanlı kardeşlerimizin Türkiye'nin geleceğine güvenmelerini istiyoruz. Türkiye özel sektörü ile dünyanın en büyük 20 ekonomisi içindedir.

Son 17 yılda ülkemize 220 milyar dolarlık sermaye girişi oldu. Saldırılara ekonomik sabotaj girişimlerine coğrafyamızda yaşananlara rağmen başarı çıtamızı sürekli yükseltiyoruz.

TEDAVİ İÇİN BATI'YI TERCİH ETME ALIŞKANLIĞINI DEĞİŞTİRELİM

Pakistan'ın potansiyelinin ülkemizde yeterince tanınmadığını görüyoruz. Bu konuda beraber çalışmaya hazırız. Pakistan halkının tedavi için batı ülkelerini tercih ettiğini öğrendim. Bu alışkanlığı değiştirmemiz gerekiyor. Şehir hastaneleriyle, sağlık yatırımlarıyla Türkyie bu konuda parmakla gösterilir noktaya gelmiştir.

Başkan Erdoğan'dan Türkiye-Pakistan İş Forumu'nda önemli açıklamalar

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başkan Erdoğan'dan Türkiye-Pakistan İş Forumu'nda önemli açıklamalar
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN