Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'da 7.5 büyüklüğünde ! uyarısı yapıldı

’nın 'nde yer alan ’nda 7,5 büyüklüğünde meydana geldi. birçok yerde hissedilen deprem sonrası Pasifik  Merkezi, Severo, Sahalin ve ’nin için tsunami uyarısı yaptı..

Giriş Tarihi: 25.3.2020 08:53 ABONE OL
Rusya'da 7.5 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı yapıldı

ABD Jeoloji Araştırmaları Kurumu, Kuril Adaları'na bağlı Severo bölgesinin 213 kilometre güneydoğu açıklarında meydana gelen depremin, yerin 56,7 kilometre derinliğinde gerçekleştiğini duyurdu.

Pasifik Tsunami Merkezi, Severo, Sahalin ve ABD'nin Hawaii Adası için tsunami uyarısı yaptı.

ÖLÜ VE YARALI OLMADIĞI AÇIKLANDI

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, ülkenin Uzak Doğu Federal Bölgesi'nde yer alan Kuril Adaları'nda meydana gelen depremden dolayı ilk bilgilere göre, ölü ve yaralının bulunmadığını bildirdi.

Bakanlıktan yapılan açıklamada, deprem sonrasında organize halinde gereken çalışmanın yapıldığı belirtilerek, "İlk belirlemelere göre, ölü ve yaralı yok, yıkım bulunmamaktadır." ifadesi kullanıldı.

Yaklaşık 400 kişinin oluşabilecek tsunami nedeniyle bölgeden güvenli bir noktaya tahliye edildiği bilgisi paylaşılan açıklamada, "Severo-Kurilsk'te depremin ardından meydana gelen tsunami, yaklaşık 50 santimetre yüksekliğinde meydana geldi. Tsunami tehdidi devam ediyor." denildi.

Açıklamada, Severo-Kurilsk şehrinde deprem sonucunda bazı binaların bacalarının tahrip olduğu, Merkez Bölge Hastanesinde de elektrik kaynağının zarar gördüğü belirtildi.

KURİL ADALARI'NDA 7,5 BÜYÜKLÜĞÜNDE DEPREM MEYDAN GELMİŞTİ

Rusya'nın Uzak Doğu Federal Bölgesi'nde yer alan Kuril Adaları'nda 7,5 büyüklüğünde deprem meydana gelmişti.

Pasifik Tsunami Merkezi; Severo, Sahalin ve ABD'nin Hawaii Adası için "tsunami" uyarısı yapmıştı.

SON DAKİKA: Osmaniye'de deprem! Adana ve Gaziantep'te de hissedildi... Kandilli Rasathanesi ve AFAD son depremler listesi BURADA! Hırvatıstan’da 5.3 büyüklüğünde deprem: Bir çocuk öldü Son dakika: Dün gece Yunanistan deprem ile sarsıldı! Kandilli ve AFAD sarsıntının şiddetini son depremler listesi ile açıkladı!

ARKADAŞINA GÖNDER
Rusya'da 7.5 büyüklüğünde deprem! Tsunami uyarısı yapıldı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA