Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Son dakika! Coronavirüsle boğuşan dezenfektan taşıyan gemiye el koydu!

Corona virüsü ile ilgili son dakika haberleri bitmek bilmiyor. 'in Wuhan kentinde patlak verdiikten sonra merkezi Avrupa'ya kayan virüsün en ağır vurduğu ülke oldu. 7 bine yakın insanın hayatını kaybettiği İtalya'da hayat durdu, ekonomi çöktü, hastanelerde hasta tercihi yapılmaya başlandı. İşlerin giderek karmaşıklaştığı ülkede Tunus'a giden bir tıbbi alkol gemisine el konuldu. Tunus Ticaret Bakanı Museylini sert tepki gösterdi. Museylini, "Tüm Avrupa ülkeleri bir histeri yaşıyor. Hepsi koronavirüs (Kovid-19) korkusundan tıbbi ekipmanları çalıyor." dedi.

Giriş Tarihi: 25.3.2020 12:08 Güncelleme Tarihi: 25.3.2020 14:04 ABONE OL

Tunus Ticaret Bakanı el-Museylini, ülkesine tıbbi alkol taşıyan bir gemiye İtalya tarafından el konulduğunu açıkladı. Museylini, "Avrupa ülkeleri bir histeri yaşıyor" dedi

Tunus Ticaret Bakanı Muhammed el-Museylini, ülkesine tıbbi alkol taşıyan bir gemiye İtalya tarafından el konulduğunu söyledi.

Museylini, yerel bir televizyon kanalına yaptığı açıklamada, "İtalyanlar, Tunus'a doğru gelen tıbbi alkol yüklü bir gemiye el koydu." dedi.

"HEPSİ ÇALIYOR"

Olayı Çin'den İtalya'ya tıbbi maske taşıyan bir kamyona Çekya'da el konulmasına benzeten Museylini, "Tüm Avrupa ülkeleri bir histeri yaşıyor. Hepsi koronavirüs (Kovid-19) korkusundan tıbbi ekipmanları çalıyor." ifadelerini kullandı.

Bakan Museylini, geminin nereden geldiğine ilişkin bilgi paylaşmadı ancak Tunus makamları daha önce Çin'in kendilerine tıbbi malzeme göndereceğini duyurmuştu.

ÇEKYA'DA YAPMIŞTI

Dünyayı etkisi altına alan Kovid-19 salgınıyla mücadele eden ülkelerde tıbbi ekipman eksikliği öne çıkıyor. Birçok ülke sağlık ekipmanları ve yardımcı ürünlerde ihracat yasağı getirdi.

Tunus'ta şu ana kadar Kovid-19 nedeniyle 3 kişi hayatını kaybetti, toplam vaka sayısı da 89 olarak açıklandı.

İtalya ise salgına en çok kurban veren ülke konumunda. İtalya'daki toplam teyitli vaka sayısı 60 binin üzerine çıkarken, 6 binden fazla insan hayatını kaybetti.

Çekya makamları geçen hafta Çin'in İtalya'ya gönderdiği ve Losovice kentinde sevk için bekleyen 110 bin maskeden oluşan tıbbi yardıma el koymuştu.

İki ülke arasındaki kriz Çekya'nın İtalya'ya aynı miktarda maske göndereceğini açıklamasıyla çözülmüştü.

ARKADAŞINA GÖNDER
Son dakika! Coronavirüsle boğuşan İtalya dezenfektan taşıyan gemiye el koydu!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA