Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'ndan 'nin seyahat kısıtlaması kararına tepki!

Avrupa Birliği, zorunlu olmayan seyahat kısıtlamalarının 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren kaldırılmasının tavsiye edildiği üçüncü ülkelere dair kabul edilen listede ’ye yer verilmemiş olmasına 'ndan tepki geldi. Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Türkiye'nin salgınla mücadeledeki başarısını vurgularken seyahat kısıtlaması konusundaki kararın objektif kriterler ile belirtimesi gerektiğini belirtti.

Giriş Tarihi: 1.7.2020 09:40 Son Güncelleme: 1.7.2020 09:44 ABONE OL
Dışişleri Bakanlığı'ndan AB'nin seyahat kısıtlaması kararına tepki!

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy tarafından yapılan açıklama;

Avrupa Birliği'ne (AB) zorunlu olmayan seyahat kısıtlamalarının 1 Temmuz 2020 tarihinden itibaren kaldırılmasının tavsiye edildiği üçüncü ülkelere dair kabul edilen listede Türkiye'ye yer verilmemiş olmasından hayal kırıklığı duyuyoruz.

Türkiye'nin koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında aldığı önlemler, yaptığı çalışmalar ve başarısı ortadadır. Başta Dünya Sağlık Örgütü ve uluslararası toplum tarafından örnek olarak gösterilen bu başarının dikkate alınması ve kararın objektif kriterler temelinde verilmesi gerekirdi.

Türkiye salgın süresince uluslararası toplumla da örnek bir dayanışma sergilemiştir.

Salgın çerçevesinde Avrupa kurumlarıyla tam ve şeffaf bilgi paylaşımına ve işbirliğine devam edecektir.

Vatandaşlarımıza yönelik seyahat kısıtlaması konusunda yapılan bu yanlışlığın, en kısa sürede düzeltilmesini bekliyoruz.

Mevlüt Çavuşoğlu: Fransa bir darbeciyi destekliyor Dışişleri’nden Avusturya’ya PKK tepkisi Avrupalılara "tatil için en doğru yer Türkiye" çağrısı Avrupa Birliği'nden skandal hamle! Türkiye listede yok

ARKADAŞINA GÖNDER
Dışişleri Bakanlığı'ndan AB'nin seyahat kısıtlaması kararına tepki!
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
SON DAKİKA