Madde Bağımlılığıyla Mücadele Sürüyor

Giriş Tarihi: 21.2.2015 21:38
Belediyesi Madde Bağımlılığıyla Mücadele Komisyonu’nun ikinci durağı Aydınpınar Köyü oldu. Aydınpınar Köyü’nde ailelerle ve çocuklarla bir araya gelen Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, madde bağımlılığıyla mücadele için harcama yapmaktan kaçınmayacaklarını ifade etti.
Düzce Belediyesi Madde Bağımlılığıyla Mücadele Komisyonu, Karaca Mahallesi’nin ardından Aydınpınar Köyünde gerçekleştirdiği toplantılarla çalışmalarını sürdürüyor.
Düzce Belediyesi Madde Bağımlılığıyla Mücadele Komisyonu tarafından Aydınpınar Köyü’nde düzenlenen toplantıya Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in yanı sıra Düzce Belediyesi Başkan Yardımcıları, Düzce Belediyesi Meclis üyeleri, AK Parti Kadın Kolları İl Başkanı Sebahat Uçar ve yönetim kurulu üyeleri, Aydınpınar Köyü sakinleri ile çocuklar katıldı.
Düzce Belediyesi Meclis üyesi Gönül Asuk başkanlığında Ömer Arslan ve Mehmet Atılmış’ın katkılarıyla oluşturulan komisyona Düzce Vaizi Ömer Meydan, Sağlık Geliştirme Şube Müdürü Hülya Çiçek Arıboğan da destek verdi.
Madde Bağımlılığıyla Mücadele Toplantısında konuşan Belediye Başkanı Mehmet Keleş, sosyal belediyecilik anlayışına önem verdiklerine dikkat çekti. Başkan Keleş, madde bağımlılığıyla mücadelenin tıpkı yol asfaltlamak, ağaç dikmek gibi belediyenin başlıca sorumlulukları arasında yer aldığını ifade etti. Başkan Keleş, madde bağımlılığıyla mücadele için para harcamaktan çekinmediklerini de sözlerine ekledi.
Başkan Keleş, “Artık belediyeler sadece taşa, toprağa, yola, asfalta para harcamıyor. Gençlerimizin, çocuklarımızın, yaşlılarımızın bilinçlendirilmesinde de ciddi işlere imza atıyor. Bizler de Düzce Belediyesi olarak geleceğimizin teminatı gençlerimizi tehdit eden uyuşturucu illetine karşı bir mücadele başlattık. Düzce Belediyesi Meclis üyemiz Gönül Asuk ile birlikte bir grup gönüllü olarak kolları sıvadık. Amacımız bir şekilde bu illete teşvik edilen kardeşlerimizi, evlatlarımızı bağımlılıktan kurtarmak. Bu noktada gerekirse hiçbir kurumun, hiçbir kişinin harcamadığı kadar parayı çocuklarımız için harcayacağız” dedi.
“Aydınlığa açılan kapıları çocuklarımız için cazip hale getireceğiz” diyen Başkan Keleş, “Gençlerimiz için spor alanları, kültür merkezleri, bilgi evleri yapmamız lazım. Gençlerimizi bu illetten el birliğiyle uzak tutmalıyız” dedi.
Toplantının sonunda Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş, Düzce Belediyesi’nin başlattığı mücadeleye destek vererek, ailelerle ve gençlerle paylaşımlarda bulunan Düzce Vaizi Ömer Meydan ve Sağlık Geliştirme Şube Müdürü Hülya Çiçek Arıboğan’a çiçeklerle teşekkür etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Madde Bağımlılığıyla Mücadele Sürüyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN