Akçakoca’da 8 Mart Mitingi

Giriş Tarihi: 8.3.2015 15:28 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:44
Akçakoca’da 8 Mart Mitingi
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle bir araya gelen Akçakocalı kadınlar, yaptıkları mitingle taleplerini hep bir ağızdan bağırarak, "Haksızlığa ve eşitsizliğe karşı başkaldırıyoruz" dediler.
Cumhuriyet meydanında başlayan mitinge, havanın soğuk olmasına rağmen 100 civarında kadın katılırken, kadınlara destek olmak için eylem alanına gelen 100’e yakın erkek de, slogan atan kadınlara alkışlarıyla destek verdi. Kadınların 8 Mart eylemine destek olan bir erkeğin ise, üzerinde ‘’Erkekler adına kadınlardan özür dilerim’’ yazan bir afişi tutması dikkatlerden kaçmadı.
Cumhuriyet meydanında yapılan miting, bir dakikalık saygı duruşu ve sonrasında okunan İstiklal Marşı’nın ardından başlarken, günün anlam ve önemine yönelik çeşitli slayt ve video gösterileriyle de devam etti. Mitingin sunucusunun yaptığı açılış ve selamlama konuşmasının ardından, bazı kadınlar 8 Mart’ı tarihsel olarak ortaya çıkaran koşulları anlatarak şiirler okudular. Kadın konuşmacıların yaptığı konuşmalara, hep bir ağızdan atılan sloganlar eşlik ederken, kadınlara destek olmak üzere miting alanında bulunan bazı erkekler de sloganlara alkışlarıyla destek verdiler.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Akçakoca’da 8 Mart Mitingi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN