Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nilay Dorsa ’de Engelli Anneleriyle Buluştu

Giriş Tarihi: 9.3.2015 15:38 Güncelleme Tarihi: 12.3.2015 15:45
Nilay Dorsa Düzce’de Engelli Anneleriyle Buluştu
Engelli Derneği Beyaz Ay Şubesi’nin düzenlediği organizasyonda engelli anneleri 8 Mart Dünya Kadınlar gününü doyasıya kutlarken Manken, sunucu, oyuncu Nilay Dorsa’nin şarkılarıyla coştular.
8 Mart Dünya Kadınlar günü dolayısıyla Düzce Engelli Derneği Beyaz Ay Düzce Şubesi, engelli anneleri için bir organizasyon düzenledi. Organizasyona Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in eşi Gönül Keleş, Düzce Belediyesi Sosyal İşler Müdürü Seçil Acar ile engelli anneleri katıldı.
Organizasyonun açılışında konuşan Düzce Beyaz Ay Derneği Başkanı Nurullah Çelebi; 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutlayarak, engelli annelerinin dünyada çok özel yere sahip olduklarını dile getirdi. Nurullah Çelebi; “Cennet sizlerin ayakları altında çünkü çok güzel bir iş yapıyorsunuz. O çocuklarınızla kendinize zaman ayırmadan bakıyorsunuz. Allah sizlerden binlerce kez razı olsun. Bu günü bir gül havası içinde olsun dedik. Gördüğünüz gibi çok güzel bir ortam oldu. Onur konuğumuz Belediye Başkanı Mehmet Keleş’in eşi Gönül Hanım aramızda olduğu için teşekkür ediyorum. Ayrıca arkadaşlarımızda sizlere çiçek hediye edecekler” dedi.
Konuşmanın ardından çalan oyun havalarına engelli anneleri göbek atarak eşlik etti. Oyun havalarının ardından ise Nilay Dorsa; Dert etmeye değer mi şarkısıyla çıktığı sahnede engelli annelerine hoş vakit geçirdi. Nilay Dorsa şarkısının ardından yaptığı konuşmada 8 Mart Dünya kadınlar gününü kutladı.
Konuşmasında Nilay Dorsa; “Tüm kadınların kadınlar gününü kutluyorum. Kadın olmak dünyanın en özel duygularından biri. Allah’ın bizlere bahşetmiş olduğu en özel hislerden biri kadın olmak. Kadın olmak çok zor aslında. Bence kadınlık çok özel ve bütün özel kadınların kadınlar gününü kutluyorum. Biz engellilerin anneleri için burada bulunuyoruz. Sizler çok değerlisiniz, çok özelsiniz bizler için. Engelli kardeşlerim,izi ben gerçekten takdir ediyorum. Toplum içinde sosyal çevrede görüyorum, aralarından gerçekten çok yetenekli arkadaşlarımız var ve hiç kendilerini engelli gibi görmüyorlar. Bu çok önemli bir şey bence. O nedenle ben sizi gerçekten tebrik ediyorum. Sizlerin onlara verdiği büyük güç, moral, pozitif yaklaşımınız onları hayata daha çok bağlıyor. Aslında bizlerden daha güçlü olduklarını da düşünüyorum" dedi. Engelli anneleri Nilay Dorsa’nın konuşmasının ardından söylediği şarkılarla coştular.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nilay Dorsa Düzce’de Engelli Anneleriyle Buluştu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN