Vali Fidan Başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı

Giriş Tarihi: 24.3.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 24.3.2015 12:53
Vali Fidan Başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı
Valisi Ali Fidan başkanlığında 7 Haziranda yapılacak olan milletvekili genel seçimlerinin huzur ve güven içerisinde geçmesi için bir toplantı gerçekleştirildi.
Valiliği Toplantı Salonunda Vali Ali Fidan başkanlığında seçim öncesi, seçim sırası ve seçim sonrasında alınması gereken tedbirlerle ilgili olarak mülki idare amirleri ile polis ve jandarma teşkilatına düşen görevlerin konuşulduğu toplantı yapıldı. Vali Fidan, 7 Haziran tarihinde yapılacak 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri’ne ilişkin sürecin 10 Mart’ta başladığını hatırlatarak“Millet iradesine devlet yönetimine yansıması demokratik seçimler yönün de olmalıdır. Önemli olan seçimlere hiçbir baskı ve tesir altında kalmadan yapılması vatandaşlarımızın hür bir şekil de tercihlerinin sandığa yansımasıdır. Bildiğiniz gibi seçimlerin huzur içinde yapılması yüksek seçim kurulunun denetimin de il-ilçe seçim kurulunun görevleridir. Ancak kamu güvenliği ilçeler arası huzur ve sükun ortamında sağlanması kanun dışı eylem ve işlemlerin önlenmesi de valilik, kaymakamlığımız ve kolluk güçlerimizin görevleri arasındadır. Bu anlamda biz ilimiz de vatandaşlarımızı huzur ve sükun altında rahat bir şekil de oylarını kullanabilmeleri seçimin bir barış ortamında huzur içinde gerçekleşmesi içinde gerekli temkinleri planladık. Buna ilişkin planlamalar yapıldı. Burada hem kolluk gücü, sorumlu kişilerimiz de, kaymakamlığımız da bunu detaylarını burada görüşeceğiz planlayacağız. İlimiz de zaten bu anlamda daha önce ki seçimler de zaten önemli bir olayın yaşanmadığını biliyoruz. İnşallah bu seçimde de ilimiz de ülkemizin demokratik gelişmişlik düzeyine yakışır başarılı bir şekil de güvenli bir şekilde huzur içinde bir seçim gerçekleştirmeyi ümit ediyoruz. Ben bu seçimde de ilimizde katılacak bütün partilere ve adaylara teşekkür ediyorum” dedi.
Toplantıda, seçim süreciyle ilgili mevzuat, seçim takvimi, seçim sürecindeki yetkili birimler ve seçim propagandalarında uyulması gereken yasal sorumluluklara ilişkin sunum yapıldı, yapılan değerlendirmelerin ardından toplantı sona erdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Vali Fidan Başkanlığında Seçim Güvenliği Toplantısı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN