Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Belediyesi Taşeron İşçisi Artık Sendikalı

Giriş Tarihi: 1.4.2015 10:48 Güncelleme Tarihi: 1.4.2015 11:11
Düzce Belediyesi Taşeron İşçisi Artık Sendikalı
Belediye-İş Sendikası Temsilciliği tarafından Düzce Belediyesi’nin çeşitli birimlerinde çalışan 440 taşeron işçisi sendikalı oldu.
Düzce Belediyesi’nde ve belediyeye bağlı şirketlerde çalışan 440 işçi Belediye-İş Sendikası altında sendikaya üye oldular. Sendikalı olan işçilerin tanışması için bir toplantı düzenlendi. Toplantıya Belediye-İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli, Belediye-İş Sendikası Düzce İl Temsilcisi Ertuğrul Güler ile sendika üyesi işçiler katıldı.
Belediye-İş Sendikası Toplu İş Sözleşmesi Genel Sekreteri Erdoğan Kefeli yaptığı açıklamada, “Düzce Belediyesinde çalışan yaklaşık 650-700 taşeron işçi arkadaşlarımızla toplantılar yaparak bilgilendirdik. Toplantılara gelemeyen arkadaşlarımıza da dağıttığımız bildirilerle ulaşmaya çalıştık. Yasal ve anayasal haklarını kullanan Temizlik işleri, Fen işleri, Su ve Kanalizasyon işleri ve Destek hizmetleri bakım onarım işlerinde çalışan işçi arkadaşlarımızla birlikte, Düzce Belediyesinin kendi şirketi olan İntaş AŞ.’de çalışan işçiler Belediye İş Sendikamız da örgütlendi. Tüm bu işyerleri için Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına, Toplu iş sözleşmesi yapabilmek için yetki talebinde bulunduk. Temennimiz bu işyerleri için, Çalışma ve Sosyal güvenlik bakanlığından en kısa sürede yetki belgelerimizi alarak, toplu iş sözleşmesi görüşmelerini başlatmaktır. Yetki talebinde bulunduğumuz işyerlerinde çalışan toplam işçi sayısı 440’dır. Belediye iş Sendikası olarak gerçekleştirdiğimiz bu örgütlenme çalışmaları esnasında, çalışanların yasal ve anayasal haklarına saygı duyarak hiç bir müdahalede bulunmayan Belediye Başkanımız Mehmet Keles’e, taşeronlarda çalışan işçi arkadaşlarımız adına teşekkür ediyorum” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce Belediyesi Taşeron İşçisi Artık Sendikalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN