’de Şehit Savcı İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı

Giriş Tarihi: 1.4.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 15:12
Düzce’de Şehit Savcı İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
İstanbul Adalet Sarayı’ndaki odasında rehin alınan ve şehit edilen Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz için ’de gıyabi cenaze namazı kılındı.
AK Parti Düzce İl Başkanlığı ve Sivil Toplum Kuruluşlarının katılımı ile İstanbul Adliyesi’nde yaşanan rehine krizinde şehit olan Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz Cedediye Camisinde gıyabi cenaze namazı kalındı. İl Başkanı Hikmet Keskin, milletvekili aday adayları, sivil toplum kuruşluları ve vatandaşlar katıldı.
İl Başkanı Hikmet Keskin, “Tüm Türkiye’yi büyük bir üzüntüye boğan melun bir saldırı sonucu şehit verdiğimiz savcımız Mehmet Selim Kiraz’a Rabbimden rahmet, ailesine büyük sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun. Bu menfur saldırı Türk adaleti ve hukuk sistemine yapılmış hunharca bir terör eylemidir. Bazı satılmış zihniyetlere ve hamilerine sesleniyorum: Türk milleti sizin bu hain planlarınıza kanmayacak kadar zeki ve vatanperverdir. Teröristlere ‘ölülerimiz’ diyecek kadar hainleşmiş, ‘IŞID’ın teröristleri olsalardı öldürülmezlerdi’ diyecek kadar izanını kaybeden açıklamalarınız ile bölücülüğünüzü kanıtlamış oldunuz. Türk milleti bunu unutmayacaktır. Türk milleti bu hain ve korkak teröristlerin yapmış oldukları eylemlerle bölünmeyecek kadar güçlü ve kadim bir millettir. Düzceli kardeşlerim, milletimizin huzurunu ve refahını bozmaya yönelik oyunlar sahneye konmaktadır. Bu oyunlarda dış mihrakların ve onların işbirlikçisi konumunda olan satılmışların başrolde olduklarını görüyoruz. Bu kalleş planların aktörleri 100 yıl öncede vardır. Bu günde var. Yarın da olacaktır. Bu hain planların karşısında bizleri ayakta tutan ve tutacak olan milletimizin imanı ve vatanperverliğidir. Bizler şunu gayet iyi biliyoruz. 100 Yıl önce Çanakkale’de olduğu gibi Türkü, Kürdü, Laz’ı, Çerkez’i, Abaza’sı ve Gürcü’sü velhasıl toplumun tüm dinamikleri ile bu sırtlanlara ülkemizi böldürmeyeceğiz. Birlikteliğimize yapılacak her saldırı bizlerin daha da kenetlenmesini sağlayacak. Bizleri daha da güçlendirecek ve hainlerin umutlarını bir kez daha kıracaktır. Değerli kardeşlerim, Düzceliler, gün birlik ve beraberlik içinde olma günüdür. Bu sinsi planları kenetlenerek bertaraf etme günüdür. Aziz şehidimiz Savcımız Mehmet Selim Kiraz’a Allah’tan rahmet, kederli ailesine ve milletimize sabır diliyorum. Milletimizin başı sağ olsun” dedi. Konuşmanın ardından Şehit Savcı Kiraz için dua edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce’de Şehit Savcı İçin Gıyabi Cenaze Namazı Kılındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN