Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Geleceğini Standard Profil’de Gören Öğrencilerin Sayısı Üç Kat Arttı

Giriş Tarihi: 10.4.2015 18:08 Güncelleme Tarihi: 10.4.2015 23:46
Geleceğini Standard Profil’de Gören Öğrencilerin Sayısı Üç Kat Arttı
Standard Profil, Manisa ve İzmir’de dört eğitim kurumunda gerçekleştirilen kariyer günlerine katıldı. İki üniversite, bir meslek lisesi ve bir enstitüdeki kariyer günlerinde toplamda 388 öğrenci Standard Profil ailesine katılmak ya da Standard Profil’de deneyim kazanmak için staj ve iş başvurusunda bulundu.
Otomotiv yan sanayinde sızdırmazlık profili üretimi gerçekleştiren Standard Profil, Şubat ve Mart aylarında Bornova Anadolu Lisesi Eğitim Vakfı, Celal Bayar Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi ve İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü’nde gerçekleştirilen kariyer günlerine katıldı. Öğrencilerle birebir iletişim kurma fırsatı bulan Standard Profil İnsan Kaynakları uzmanları, yaptıkları görüşmelerin sonucunda 187 staj, 201 iş başvurusu olmak üzere toplam 388 öğrencinin başvurusunu işleme aldılar. 2014 yılında stajyer kontenjanını yüzde 25’ini kariyer günleri etkinliklerinden değerlendiren Standard Profil Manisa İnsan Kaynakları ekibi, bu sene bu oranın daha artacağına inandıklarını ilettiler.
2015 yılının ilk üç ayında gerçekleştirilen başvuruların, 2014 yılındaki toplam başvuruların 3 katından fazla olduğunu belirten Standard Profil İnsan Kaynaklarından Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Ayhan İbrahim Tokcan, “Yarınlarımızı emanet edeceğimiz gençlerle buluşmak bizim için çok değerli. Standard Profil ailesi olarak çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimine son derece önem veriyoruz. Öğrencilerimizin de şirketimize artan ilgisinden çok memnunuz. Gençlerimizin enerjisini, şirketimizin köklü geçmişi ve tecrübesiyle birleştirerek çok daha büyük başarılara imza atacağımıza inanıyoruz. İzmir ve Manisa’da başladığımız kariyer günleri etkinliklerine, önümüzdeki günlerde ’de devam edeceğiz” dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Geleceğini Standard Profil’de Gören Öğrencilerin Sayısı Üç Kat Arttı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN