Beşiktaş Derneği 3 Kişiyi Umre’ye Gönderdi

Giriş Tarihi: 6.5.2015 11:08 Güncelleme Tarihi: 6.5.2015 11:22
Düzce Beşiktaş Derneği 3 Kişiyi Umre’ye Gönderdi
1903 Beşiktaşlılar Derneği hiç kutsal topraklara gitmemiş üç kişiyi Umre’ye gönderdi.
1903 Düzce Beşiktaş’ılar Derneği, dört ayda hazırlıklarını tamamlayıp bu defa ihtiyaç sahibi ikisi kadın üç kişiyi umreye gönderdi.
Düzce Merkez Camii’nde buluşan dernek üyeleri üç umrecisini hem buradan hem de İstanbul Atatürk Havaalanı’ndan kalabalık bir grupla kutsal topraklara uğurladı.
Dernek Başkanı Faruk Darıyerli, sadece kulüp dernekçiliğine değil, sivil toplum örgütlerine de örnek olmak istediklerini belirterek, "Ne kadar çok kişiye elimiz ulaşır ise o kadar çok mutlu oluyoruz. Derneği kurduğumuzdan bu yana Beşiktaşlılığın en temel ilkeleri ile varlığımızı ortaya koyma çabasındayız. Biliyoruz ki Beşiktaşlılık ahlaktır, dürüstlüktür, samimiyet ve farkları birleştirmektir. Bu nedenle yaptığımız tüm yardım organizasyonlarında ne tutulan renklerin ayırımını yaptık ne sınırların ne siyasi fikirlerin ayırımını yaptık ne de etnik farklılıkların. Biz sadece Beşiktaşlı olmanın omuzlarımıza yüklediği yükü yere düşürmeden, bize düşen görevleri ifa ettik. Yaptıklarımızla övünmek yerine yapmamız gerekenleri gördükçe daha çok çalışmamız gerektiğini düşünüyoruz" dedi.
Düzce Beşiktaşlılar Derneği, yeni kurulmasına rağmen birçok yardım ve dayanışma organizasyonlarında aktif rol üstleniyor. Dernek, daha önce engelliler için verdiği iftar ve engelli yurttaşlarımıza akülü engelli aracı hediyeleri, kışın yakacak yardımı, Ramazan’da gıda yardımı ve daha pek çok projeye katılmıştı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce Beşiktaş Derneği 3 Kişiyi Umre’ye Gönderdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN