Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Zabıta Ekipleri Ruhsat Denetimlerine Başladı

Giriş Tarihi: 27.5.2015 12:48 Güncelleme Tarihi: 27.5.2015 13:44
Zabıta Ekipleri Ruhsat Denetimlerine Başladı
Belediyesi Zabıta Ekipleri merkez ve çevresinde gıda maddesi üreten işletmelerin İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatı denetimlerine başladı. Denetimler kapsamında ruhsatların yanı sıra mevcut gıda maddelerinin sağlık açısından uygunluğu da kontrol ediliyor.
Düzce Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada gıda maddesi üreten ve satan mevcut işyerlerinin yönetmeliğe uygun şekilde İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatlarının denetlendiği bildirildi.
Düzce Belediyesi Başkan Yardımcısı Murat Caymaz’ın başkanlığında ve Zabıta Müdürü Kadir Karaçam’ın kontrolünde yürütülen denetimler kapsamında bazı işyerlerinde gıdaların gramajları, son tüketim tarihleri ve üretim şekilleri hakkında bilgiler alındı.
Yapılan açıklamada ekiplerin titizlikle yürüttüğü umumi denetimlerin Ramazan ayı boyunca devam edeceği belirtildi. Ayrıca vatandaşların denetimler konusunda gerekli dikkat ve özeni göstererek tüketim esnasında herhangi bir olumsuzlukla karşılaşmaları halinde şikayetlerini Alo 153 hattına bildirmeleri istendi.
Vatandaştan gelecek şikayetlerin denetimleri daha da kolaylaştıracağını belirten yetkililer tüketicilerin bu konuda hassasiyet göstermeleri gerektiğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Zabıta Ekipleri Ruhsat Denetimlerine Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN