Adli Kolluk Bilgilendirildi

Giriş Tarihi: 18.6.2015 12:38 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 13:28
Adli Kolluk Bilgilendirildi
Adliyesinde düzenlenen toplantıda, adli soruşturmalarda emniyet ve jandarma tarafından savcılığa gönderilen evraklardaki eksiklikler ve yapılması gerekenler görüşüldü.
Düzce Cumhuriyet Başsavcısı Kamil Erkut Güre, yapılan toplantıda ele alınacak eksiklik ve sorunların rapor haline getirilerek tebliğ mahiyetinde hem emniyet hem jandarmaya verileceğini söyledi, bundan sonra yaşanacak sorunların hukuki sorumluluk doğuracağını belirtti.
Güre, “Düzce Cumhuriyet Başsavcılığınca yapılan adli soruşturmalarda tespit ettiğimiz eksiklikleri birlikte ele aldık. Neler yapılabilir, nasıl ortadan kaldırabiliriz diye. Bazı eksiklikler olduğu görüldü. Bunları kalem kalem not aldıktan sonra, yapıcı anlamda olacağı düşüncesi ile topluca değerlendirilmeye tabi tutulmasını uygun gördük. Yapılacak çalışma sonrasında bir rapor hazırlanarak hem emniyete hem jandarmaya sunulacak. Bundan sonra bu eksikliklerin yapılaması konusunda ve hukuki sorumluluklar doğmaması konusunda bir tebliğ mahiyeti kazanacak. Bu süreçten sonra yapılacak eksikliklerin ilgililer hakkında hukuki sorumluluklar doğuracağını da şimdiden bilinmesini ve bunlara mahal kalmadan yapıcı bir şekilde ortadan kalkmasını sağlayacağız” dedi.
Güre’nin konuşmasının ardından adli olaylarda kolluk görevlilerinin yapması gerekenler anlatıldı. Adli olaylarla ilgili olarak tarafların ve suçların belirlenmesinde hazırlanan fezlekelerde de ciddi eksiklikler olduğu bildirilirken, evrakların hazırlanması konusunda dikkate alınması gerekenler hakkında bilgi verildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Adli Kolluk Bilgilendirildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN