Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehir İçi Ulaşımında Yeni Dönem Başladı

Giriş Tarihi: 19.6.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 19.6.2015 16:18
Düzce Şehir İçi Ulaşımında Yeni Dönem Başladı
Belediyesi, şehir içi ulaşım kalitesini artırmak amacıyla ’Araç İzleme Ofisi’ oluşturdu.
Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürlüğü bünyesinde şehir içi ulaşımında otobüslerin program dahilinde seyri ve aksaklıkların giderilmesi amacıyla ’Araç İzlem Ofisi’ oluşturuldu. Böylelikle ulaşım hizmetinde olan belediye otobüslerinin bütün seyir hareketleri bilgisayar ortamında takip ediliyor. Araçların tamamına kurulan GPS ile izleme sayesinde rota takibinin yanı sıra araçlarda bulunan kameralar sayesinde şoförlerin tutumu ve yolcu-şoför uyumu izleniyor. Seferler sırasında yaşanan zaman kayıplarına ve sapmalara karşı kurulan uyarı sistemi şoförün rota ve belirlenen zaman dışına çıkmamasını sağlıyor.
Ayrıca Aziziye Mahallesinde kurulan Hareket Noktası sayesinde sefer sırasında yaşanan sorunlara karşı yedek araç ve 5 şoför hazır bulunuyor. Bu sayede yolcuların mağdur olmasının önüne geçiliyor.
Düzce Belediyesi Ulaştırma Müdürü Murat Gülmez yaptığı açıklamada yüksek oranda seyreden şikayet oranlarının, yapılan çalışmalar sayesinde ciddi şekilde azaldığını belirtirken “Şoförlerimize verdiğimiz aylık eğitim seminerlerinde yapılan hataları görüntülü şekilde anlatıyor ve olması gereken hakkında bilgiler veriyoruz. Hazırladığımız 59 maddelik talimatnameyi hatırlatarak bu kurallara uyan arkadaşlarımızı ödüllendiriyoruz. Bu sayede kaliteyi giderek daha üst seviyeye taşıyoruz” dedi.
Gülmez, ayrıca araç filosunda yapılan yenileme ve geliştirme çalışmaları sayesinde de aksayan ya da yoğunluk yaşanan noktalara ek seferler düzenlenerek sefer sarkmalarının önüne geçildiğini belirterek hizmetin daha da eksiksiz yapılması adına çalışmaların devam edeceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce Şehir İçi Ulaşımında Yeni Dönem Başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN