Belediyesi 2 Bin Bisiklet İçin Harekete Geçti

Giriş Tarihi: 7.7.2015 14:28 Güncelleme Tarihi: 8.7.2015 09:50
Düzce Belediyesi 2 Bin Bisiklet İçin Harekete Geçti
Sağlık Bakanlığı tarafından başlatılan “1 Metreye 1 Bisiklet” kampanyası kapsamında Belediyesi de bisiklet için başvuru yapmaya hazırlanıyor.
Düzce Belediyesi tarafından Akçakoca yolu üzerinde yapımı devam eden bisiklet yolu 2 kilometre uzunluğa ulaştı. Buna göre her bir metreye bir bisiklet olmak üzere toplamda 2 bin bisiklet almak için girişimlere başlıyor.
Düzce Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Akçakoca Yolu üzerinde kısa sürede tamamlanan bisiklet yolunda çalışmalar devam ederken halihazırda tamamlanan 2 kilometrelik kısım için Sağlık Bakanlığına başvuru yapılacak.
Düzce’nin fiziki özelliklerinin de doğal bir sonucu olan yaygın bisiklet kullanımı şehir merkezi ve ana arterlerde bisiklet yolu yapılmasını zorunlu kıldı. Bu kapsamda çalışmalar başlatan Düzce Belediyesi Çoban Kavşağından Akçakoca Yolu üzerinde uzanacak bisiklet yolunun 2 kilometrelik kısmını tamamladı.
Sağlık Bakanlığı tarafından tüm Türkiye’de belediyeleri kapsayacak şekilde başlatılan “1 Metreye 1 Bisiklet” kampanyasına Düzce Belediyesi de dahil oluyor. Buna göre bakanlığa toplamda 2 bin bisiklet verilmesi için başvuru yapılacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Düzce Belediyesi 2 Bin Bisiklet İçin Harekete Geçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN