Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dilber Ay’dan Başkan Keleş’e Ziyaret

Giriş Tarihi: 4.11.2015 10:08 Güncelleme Tarihi: 4.11.2015 10:32
Dilber Ay’dan Başkan Keleş’e Ziyaret
Türk Halk Müziği sanatçısı, söz yazarı, türkücü ve sunucu Dilber Ay Belediye Başkanı Mehmet Keleş’i makamında ziyaret etti. Dilber Ay, Düzce’deki çalışmalar nedeniyle Başkan Keleş’e teşekkürlerini iletti.
Türkiye’de popüler sanatçılar arasında yerini alan ve yaşamını Düzce’de sürdüren Dilber Ay, Belediye Başkanı Mehmet Keleş ile makamında bir süre görüştü. Düzce Belediyesini yakından takip ettiğini ifade eden Ay, çalışmalarından ötürü Başkan Keleş’e teşekkürlerini iletti. Başkan Mehmet Keleş de Dilber Ay’a sanat çalışmalarında başarılar diledi.
DİLBER AY KİMDİR?
Kahramanmaraş ilinin Pazarcık ilçesinde Yörük ve Kürt bir ailenin çocuğu olarak dünyaya geldi. Kahramanmaraş ilinde, ilkokul 3. sınıfa kadar okudu. Ailesi ile birlikte Kahramanmaraş’tan Ankara’ya göç etmiş ve oradan da Bolu-Düzce taraflarına yerleşmişlerdi. Düzce’de okula devam edemeyip 13 yaşında iken yaşlı bir adamla evlendirildi. Evlenmeden önce ise Düzce’ye güzel ses aramak için radyocular gelmişti. Gönül Gel Seninle Muhabbet Edelim türküsünü söyledi ve radyocuların düzenlediği güzel ses yarışmasını birinci olarak kazandı. İki çocuk annesi olduktan bir müddet sonra evlendiği kişiden ayrıldı. Radyoda tanındıktan sonra 60 albümü oldu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dilber Ay’dan Başkan Keleş’e Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN