Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de ’Avrupa Birliği’nin Kadın Politikaları’ Konulu Etkinlik Düzenlenecek

Giriş Tarihi: 6.3.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 8.3.2015 16:45
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu desteğiyle AB Bilgi Merkezleri tarafından 5-9 Mart tarihleri arasında ’nin de bulunduğu 20 ilde 20 etkinlikle kadın hakları Türkiye gündemine taşınacak.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinlikleri kapsamında 20 ilde 20 ayrı toplantı düzenleyen AB Türkiye Delegasyonu, eğitim, istihdam gibi alanlarda kadınların eşit fırsatlara sahip olmasının önemi vurgulayarak eşitlik mücadelesinde kadınları yalnız bırakmıyor.
Toplumun her kesimi üzerinde farkındalık oluşturmayı hedefleyen AB Türkiye Delegasyonu, panel, seminer ve film gösterimleriyle kadınlara karşı uygulanan psikolojik ve fiziki şiddeti irdeleyip, kadın hakları konusunda bilgi verecek.
Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu desteğiyle AB Bilgi Merkezleri tarafından 5-9 Mart tarihlerinde ’Kadın Hakları ve Avrupa Birliği’ temasıyla düzenlenecek etkinliklere Ankara, Antalya, Bursa, Denizli Edirne, Erzurum, Eskişehir, Gaziantep, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Mersin, Samsun, Sivas, Şanlıurfa, Trabzon ve Van ev sahipliği yapacak.
Edirne Avrupa Birliği Bilgi Merkezi tarafından 8 Mart 2015 tarihinde saat 15:00’da ’Avrupa Birliği’nin Kadın Politikaları’ konulu Dünya Kadınlar Günü Etkinliği Lalezar Restoranda gerçekleşecek. Etkinlikte Kadın Hakları konularında bilgi verileceği ve AB-Türkiye ilişkileri sonucunda görülen olumlu gelişmeler hakkında konuşmalar yapılacağı kaydedildi.
Edirne AB Bilgi Merkezi Koordinatörü Yalçın Yıldırım ve Gazeteci Nevser Eraslan’ın yapacağı konuşmaların ardından ’Hükümet Kadın 1’ filminin gösterimi ve kokteyl ile program son bulacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edirne’de ’Avrupa Birliği’nin Kadın Politikaları’ Konulu Etkinlik Düzenlenecek
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN