liler Çanakkale Ruhunu Yaşadı

Giriş Tarihi: 23.3.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 23.3.2015 16:47
Edirneliler Çanakkale Ruhunu Yaşadı
’de 18 Mart Şehitler Günü ve Çanakkale Zaferinin 100. yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ’Balkanlar, Çanakkale Ruhu ve Şehitlik’ konulu konferans verildi.
Halk Eğitim Merkezi’nde Edirne Valiliği Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Şehit Aileleri Yardımlaşma Derneği işbirliğinde gerçekleştirilen etkinliğe Vali Yardımcısı Mustafa Serdar Bakır, İl Emniyet Müdürü Armağan Adnan Erdoğan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş, Emekli Tümgeneral Ali İhsan Gürcihan, Prof. Dr. Mümin Şahin, Prof. Dr İlhan Toksöz, Şehit Aileleri Dernek Başkanı İbrahim Çalış, şehit aileleri, gaziler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Parkı Alan Kılavuzları Başkanı Hilmi Çelik ve Yrd. Doc. Dr. Mustafa Hatipler, konferansa konuşmacı olarak katıldı. Balkan Harbi sonrasında gerçekleşen göç, etnik baskı, zulüm, ekonomik şartlar ve ordunun içinde bulunduğu durum Yrd. Doç. Dr. Mustafa Hatipler tarafından katılımcılara anlatıldı.
Gelibolu Yarımadası Milli Parkı Alan Kılavuzları Başkanı Hilmi Çelik ise, Çanakkale Savaşları’nda metrekareye 6 bin mermi isabet ettiğini, saatte 40, günde bin ve devam ettiği sürece 257 bin kayıtlı şehidin bulunduğunu belirtti.
Halk Eğitim Merkezindeki Toplantı Salonunda gerçekleşen ve büyük ilgi gören konferansta izleyiciler zaman zaman duygulu anlar yaşarken, konuşmacıları ayakta alkışladı. Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Bilgin Özbaş tarafından şehit aileleri adına Hatipler ve Çelik’e çiçek verilirken Şehit Aileleri Derneği tarafından bastırılan ’Edirne Şehitlerimiz Albümü’ hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edirneliler Çanakkale Ruhunu Yaşadı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN