Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Roman Mehteran Takımı Çalışmalarını Hızlandırdı

Giriş Tarihi: 2.4.2015 13:38 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Edirne Roman Mehteran Takımı Çalışmalarını Hızlandırdı
Valisi Dursun Ali Şahin’in talimatıyla faaliyete geçirilmesi planlanan ’Edirne Valiliği Roman Mehteran Takımı’, çalışmalarını hızlandırdı. Roman Dernekleri Federasyon Başkan Yarımcısı Fikri Ocak, Vali Şahin’e desteklerinden dolayı romanlar adına teşekkür ettiğini söyledi.
Edirne’de yaşayan romanlardan oluşan Mehter Takımında yer alan 5 yedek olmak üzere 46 müzisyen, hocalar eşliğinde enstrüman, nota ve yürüyüş eğitimi almaya devam ediyor. Edirne Ekmekçizade Kervansaray’ında gerçekleştirilen eğitimler yaklaşık bir aydır aralıksız sürüyor. Müziğe yatkınlığıyla bilinen Romanlar, bundan sonra mehter takımıyla da kendilerini göstererek Türkiye ve dünyada Edirne’yi temsil etmeyi planlıyor.
YAKIN BİR TARİHTE KONSER VERMEYİ PLANLIYORLAR
Roman Dernekleri Federasyon (ROMDEF) Başkan Yarımcısı Fikri Ocak, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in özel isteği ile mehter takımını oluşturmaya başladıklarını belirterek, "Hocalarımızla birlikte 46 kişiyle çalışmalarımıza 33 gündür devam ediyoruz. Vali Şahin’e katkılarından dolayı teşekkür ediyoruz. Yakın bir tarihte konser vermeyi planlıyoruz" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edirne Roman Mehteran Takımı Çalışmalarını Hızlandırdı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN