Türkiye'nin en iyi haber sitesi

’de Gönüllü Kan Bağışçılarının İletişim Bilgileri Toplandı

Giriş Tarihi: 3.4.2015 18:18 Güncelleme Tarihi: 6.4.2015 17:53
Edirne’de Gönüllü Kan Bağışçılarının İletişim Bilgileri Toplandı
İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Ulus Pazaryeri girişinde stant kurarak, gönüllü kan bağışçılarının iletişim bilgilerini aldı.
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’in talimatıyla Edirne İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde 2014 yılı Ekim ayında kurulan Kan Bilgi Bankası ile kentte bulunan kurumlardan gönüllü kan bağışçıları iletişim bilgileri toplanarak 6 bin gönüllü sayısına ulaşıldı.
Bu kapsamda Edirne İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri tarafından Ulus Pazaryerinde gönüllü kan bağışçıları yelpazesini genişletmek ve gönüllü bağışçıların kan ihtiyacı durumunda ulaşılabilirliğini sağlamak için adres ve telefon bilgileri alındı.
Edirne İl Sağlık Müdürü Muhsin Kişioğlu, Kan Bilgi Bankasına gönüllü olmanın birçok şeyi değiştirebileceğini belirterek, "Düşünün ki, bir yakınınız hastanede, acil müdahale yapılması gerekiyor, bunun için de uygun gruptan acil kan bulunması gerekiyor. Siz kan vermeye hazırsınız, ancak sizin kanınız yakınınıza uygun değil. Aranan kan bulunamadı ve geçen zaman hastanızın aleyhine işliyor, yapılacak ameliyat geciktikçe başarı şansı da azalıyor. Çok sevdiğiniz bir insan çaresizlik içinde bekliyor ve siz hiçbir şey yapamıyorsunuz. İşte sağlıklı iken kan bağışlamakla böyle çaresiz bekleyen bir insana ve onun çaresizlik içinde kıvranan sevdiklerine çare olacağınızı düşünmeniz gerekiyor" dedi.
Edirne İl Sağlık Müdürü Kişioğlu, Kan Bilgi Bankasına gönüllü bağışçı olmak isteyenlerin 212 04 03 nolu hattı arayarak veya Edirne İl Sağlık Müdürlüğünün web sitesinden Kan Bilgi Bankası kayıt formunu doldurarak gönüllü bağışçı olabileceğini söyledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edirne’de Gönüllü Kan Bağışçılarının İletişim Bilgileri Toplandı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN