Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Valisi Şahin, Hijyenik İşletmeleri Ödüllendirdi

Giriş Tarihi: 18.6.2015 12:08 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 13:28
Edirne Valisi Şahin, Hijyenik İşletmeleri Ödüllendirdi
Valisi Dursun Ali Şahin, şehirde faaliyet gösteren ve hijyene dikkat ettikleri için örnek işletmecilik sergileyen işletme sahiplerini altın ve sertifika ile ödüllendirdi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ekipleri tarafından Edirne’de bir yıl boyunca belli aralıklarla yapılan hijyen kontrollerinde başarılı olan işletmelere Vali Dursun Ali Şahin tarafından teşekkür belgesi verildi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda yapılan törende 1 yıl boyunca belli aralıklarla Valiliğe bağlı 4 kişilik ekipler tarafından denetlenen işletmelere teşekkür belgesi veren Vali Şahin, Tarım İl Müdürlüğü’ne teşekkür belgesi yanında altın da taktı.
Vali Şahin yaptığı açıklamada, benzeri uygulamayı daha önce Giresun’da yaptıklarını ve 3 yılda sonuç aldıklarını söyleyerek, Edirne’de daha hızlı verim aldıklarına vurgu yaptı. İlk olumlu sonucu ciğerci esnafından aldıklarına işaret eden Şahin, "Öncelikle netice alımına ciğerci esnafımızdan başladık. İlk başlarda canları sıkılıyordu ama sonradan onlar da memnun oldu ve ben de memnun kaldım. Onlar bir düzene girdi. Edirne demek sadece ciğer demek mi? Tabi ki değil, bunun yanında öncelikle gıda ile uğraşan tüm birimlerin denetimi için bir ekip oluşturduk. Bu ekipte Kültür Müdürlüğü’nün, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü’nün, Ticaret Müdürlüğü’nün ve Tarım Müdürlüğü’nün birer elemanı ile 4 kişilik ekiplerle denetleme yapıldı. Hiçbir zamanda haberli denetim yolunu seçmedik. Habersiz denetim yaptık. Hatta bu denetimlerde tuvaletler bile denetlendi" dedi.
Vali Şahin, denetimlerin Edirne’de ve bağlı ilçelerde, özellikle E-5 üzerinde ve otoban üzerindeki iş yerlerinde de yapıldığına vurgu yaparak, "Asgari 5-6 kez denetledik. İçlerinde iyileri veya kötüleri olmuştur. Ama bundan sonra daha fazla denetim furyası başlayacak. İyi olanları da ödüllendirmek lazım. İyiyi ödüllendirmedikçe, güzellik takdir edilmedikçe o bölgeden güzellikler göç eder" ifadelerini kaydetti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Edirne Valisi Şahin, Hijyenik İşletmeleri Ödüllendirdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN