Tarihi Alipaşa Çarşısı Esnafından, Merhum Demirel’e Vefa

Giriş Tarihi: 18.6.2015 16:28 Güncelleme Tarihi: 18.6.2015 17:05
Tarihi Alipaşa Çarşısı Esnafından, Merhum Demirel’e Vefa
tarihi Alipaşa Çarşısı’nın esnafı, geçtiğimiz gün yaşamını yitiren 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel’e vefa örneği gösterdi.
29 Eylül 1992 yılında elektrik kontağından çıkan yangın sonucu kullanılamaz ve harap hale gelen tarihi çarşı, dönemin Başbakanı Süleyman Demirel’in girişimleriyle 5 yıl gibi kısa bir sürede onarımdan geçirilerek, 25 Kasım 1997 tarihinde tekrar hizmete açıldı. Tarihi Alipaşa Çarşısı esnafı da merhum Cumhurbaşkanı Demirel’e vefa göstermek için, çarşı girişlerine, ’Alipaşa Çarşısı için yaptıklarınız unutulmayacak. Mekanınız cennet olsun’ yazılı pankart astı.
"O BİZİM BABAMIZDI"
Edirne Tarihi Alipaşa Çarşısı Dernek Başkanı Yılmaz Sanış, "Hayatını kaybeden eski Cumhurbaşkanımız Sayın Süleyman Demirel’in, çarşımıza yapmış olduğu katkılardan dolayı unutmadığımızı göstermek için afişler hazırlattık. Kendisi o dönemde bizlere bu kadar yakınlık göstermemiş olsaydı, bu tarihi eser, bu çarşı Edirne’ye biraz zor gelirdi" ifadelerini kullandı.
Yangının yaşandığı dönemlerde tarihi çarşının dernek başkanlığı yürüten Erdem Erişgen ise o dönem Başbakan olan Demirel’in devletin ne kadar güçlü olduğunu kendilerine gösterdiğini belirterek, "O bizim babamızdı. Ruhu şad olsun. Mekanı cennet olsun. Çok güçlü bir liderdi. Devleti her zaman arkamızda hissettik. Onun için Süleyman Demirel’in bizim hayatımızda çok önemli bir yeri var" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Tarihi Alipaşa Çarşısı Esnafından, Merhum Demirel’e Vefa
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN