Türkiye'nin en iyi haber sitesi

(Özel Haber) Büyükçekmece Belediyesi 32 Yıllık Geleneğini Sürdürdü

Giriş Tarihi: 9.7.2015 19:18 Güncelleme Tarihi: 10.7.2015 07:33
Büyükçekmece Belediyesi tarafından bu yıl 32.’si düzenlenen Ramazan Gezisi kapsamında yaklaşık 2 bin 300 kadın ziyaretçi, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün’ün nezaretinde Edirne’ye geldi.
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve beraberindeki heyet Edirne’de resmi temaslarda bulunurken, Büyükçekmeceli kadınlar da tarihi yerleri ziyaret ederek bol bol alışveriş yaptı.
Başkan Hasan Akgün ve beraberindeki heyet ilk olarak Edirne Belediye binasına gelerek belediye başkan vekili ve meclis üyesi Mehmet Özçuhacı’yı makamında ziyaret etti.
Edirne Belediye Başkan Vekili Çuhacı da kendilerinin ziyaretinden memnuniyet duyduğunu ifade ederek, “Geleneksel hale getirdiğiniz Edirne gezileriniz ile Edirne’mizin tanıtımına katkı sağladığınız için teşekkür ederiz” dedi.
Ramazan ayında Edirne’ye olan kültür gezilerini geleneksel hale getirdiklerini ifade eden İstanbul Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, 31 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 16. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ne Edirne Belediye Başkan Vekili Mehmet Özçuhacı aracılığıyla tüm Edirne halkını da davet ettiğini belirtti.
“SERHAD ŞEHRİ EDİRNE’YE 32. ÇIKARMAMIZI GERÇEKLEŞTİRDİK”
Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün, tüm Edirne halkına ve özellikle Edirne esnafına kendilerine göstermiş olduğu ilgili ve alakadan dolayı teşekkürlerini ileterek, “Bu yıl serhad şehri Edirne’mize 32. çıkarmamız oldu. Büyükçekmece Belediyesi kültür faaliyetleri içerisinde takvimde, yıllık ajanda da yerini alan bir kültür gezisidir ama sadece bayanlara ait bir gezidir. Mevsim ve sıcaklık dolayısıyla bu yıl 2 bin 300 civarında katılımcımız var. 2 bin 300 hanımla Edirne’mizde teravih namazına kadar kentteki tarihi dokuyu, şehitliklerimizi gezeceğiz. İftarımızı Meriç Nehri kenarında bulunan mekanlarda yapacağız. Selimiye Cami’nde teravih namazımızı kıldıktan sonra da Büyükçekmeye’ye doğru yola çıkacağız” dedi.
Akgün, 31 Temmuz-1 Ağustos tarihleri arasında düzenlenecek olan 16. Uluslararası Büyükçekmece Kültür ve Sanat Festivali’ne, tüm Edirne halkını davet ederek, bu yılda Dünya Festivaller Birliği Ödülü’nü kazanarak, 3. kez almanın mutluluğunu yaşamak istediklerini kaydetti.
Günün sonunda, Büyükçekmece Belediye Başkanı Dr. Hasan Akgün ve Büyükçekmeceli hanımlar Selimiye Camii gölgesinde ve Mimar Koca Sinan heykeli önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
(Özel Haber) Büyükçekmece Belediyesi 32 Yıllık Geleneğini Sürdürdü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN