Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kırkpınar Heyeti’nden Valisi Şahin’e Ziyaret

Giriş Tarihi: 12.7.2015 12:28 Güncelleme Tarihi: 13.7.2015 09:04
Kırkpınar Heyeti’nden Edirne Valisi Şahin’e Ziyaret
Türkiye Güreş Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Tahir Yılmaz ve beraberindeki Kırkpınar heyeti, Valisi Dursun Ali Şahin’i ziyaret etti.
20-26 Temmuz 2015 tarihleri arasında 654.’sü gerçekleştirilecek olan Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri öncesinde, Türkiye Güreş Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Tahir Yılmaz, Marmara Bölge Sorumluları Orhan Yavaş ve Metin Şener’den oluşan Kırkpınar heyeti, Edirne Valisi Dursun Ali Şahin’i ziyaret ederek, bu yılki uygulanması planlanan kurallar hakkında bilgi verdi.
Türkiye Güreş Federasyonu Marmara Bölge Sorumlusu Metin Şenel, güreş severlerin kıran kırana güreşler izlemesi ve erken final olarak adlandırılan kuralların önüne geçebilmek için geçen yılın son sekiz finalistini baz alarak seri başı uygulaması yapacaklarını söyledi. Şenel, normal güreş süresinin 30 dakika olacağını, galip gelinmediği takdirde 5 dakika ek puanlama süresi uygulanacağını ve tekrar gelip gelinmediği takdirde, altın puan kuralının devreye gireceğini sözlerine ekledi.
Edirne Valisi Dursun Ali Şahin de yüzyıllardır aralıksız olarak sürdürülen tarihi Kırkpınar Yağlı Güreş organizasyonunun bu yılda şanına ve görkemine yakışır güreşlerle geçmesini temenni ettiğini belirterek, organizasyonda görev alacak tüm personele ve tüm güreşçilere başarılar diledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kırkpınar Heyeti’nden Edirne Valisi Şahin’e Ziyaret
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN