Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Haberhattı

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Pazarda her şey el emeği, göz nuru
DENİZLİ Belediyesi'nin salı ve cumartesileri Pelitlibağ Pazaryeri'nde kurduğu 'El Emeği Pazarı', aile bütçesine katkı sağlamak isteyen kadınların ilgisini çekiyor. Örgü, çocuk elbisesi, takı, süs eşyası, iğne oyası, dantel gibi ürünlerini satan kadınlar, 'El Emeği Grubu' ile haftada 2 gün kurulan pazarın dışında, özel gün ve haftalarda da satış yapıyor. Pazarın Sözcüsü Meral Özeker, aile bütçesine katkı sağlamak isteyen kadınlara kucak açtıklarını, bu pazarın benzerinin olmadığını söyledi.
Hasan DURNA / DENİZLİ

35 görme engelli iş sahibi olacak
ALTI Nokta Körler Derneği Uşak Şubesi'nin, engellilerin iş sahibi olması için açtığı mesleki eğitim kurslarını bitiren 35 kişi sertifikalarını aldı. Şube Başkanı Serkan Çiğdem, görme engellilerin istihdam sorununa çözüm amacıyla başlattıkları çalışmaların başarıya ulaştığını kaydetti. Bugüne dek İŞ-KUR ile birlikte 5 kurs açtıklarını belirten Çiğdem, "Büro yönetimi ve sekreterlik kurslarımızda başarılı olanların çoğu iş sahibi oldu. Bu çabalara herkes destek vermeli" dedi.
Serkan KARAYOL / UŞAK

6 milyon metreküp toprağı kurtardılar
DENİZLİ'DE Abalıoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Doğa Çevre Vakfı Başkanı İsmet Abalıoğlu, 13 yıldır atık pil toplama kampanyasıyla 6 milyon metreküp toprağın zehirlenmesine engel olduklarını söyledi. Ülkede 2012'de 2.8 ton, toplam 26 ton pil topladıklarını belirten Abalıoğlu, "'Bir atık pil, 4 metreküp toprağı zehirliyor, sulara zarar veriyor. Topladığımız 26 ton atık pil sayesinde 550 futbol sahası büyüklüğünde 6 milyon metreküp toprağı kurtardık" dedi.
Hasan DURNA

Sağlıklı ve uzun ömürler diledi
BERGAMA Belediye Başkanı Mehmet Gönenç, yeni yılın son gününde 4 yaşlının evlerini ziyaret etti, yeni yıllarını kutladı. Ev sahipleri, Gönenç'i konuk etmekten mutlu olduklarını belirtti. 2013'ün daha iyi geçmesini dileyen Gönenç, herkese sağlıklı, uzun ömürler diledi. Özel günlerin beraberlik içinde geçirilmesinin önemini vurgulayan Gönenç, yaşlıların sadece özel günlerde hatırlanmaması gerektiğini vurguladı, evde bakım hizmetleri ile yaşlı ve engellilere hizmet götürüldüğünü hatırlattı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Haberhattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN