Yamanlar Koleji'ne Vali Kıraç'tan ödül

Yamanlar Eğitim Kurumları'nın geçen yıl birçok ulusal ve uluslararası bilemsel ve akademik yarışmada başarı kazanan öğrencileri, Vali Kıraç tarafından ödüllendirildi

Giriş Tarihi: 3.1.2013
Yamanlar Eğitim Kurumları'nın öğrencilerinin 2012 yılı içinde kazandıkları ulusal ve uluslararası bilimsel ve akademik başarıları İzmir Valisi Cahit Kıraç tarafından ödüllendirildi. 2012 yılı içinde Yamanlar Eğitim Kurumları'nın öğrencileri Bilim Olimpiyatları'nda 9 uluslararası, 23 ulusal madalya kazanırken, 20'si de proje ve akademik başarı olmak üzere toplam 52 ödül kazandılar. En son TÜBİTAK tarafından düzenlenen 20. Ulusal Bilim Olimpiyatları ile 17. Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı'nda Özel Yamanlar Eğitim Kurumları'nın öğrencileri 23 madalya ile İzmir'e dönmüştü.

"İYİ Kİ VARSINIZ"
Ulusal Bilim Olimpiyatları ve Ulusal İlköğretim Matematik Olimpiyatı'nda dereceye giren öğrencilerin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ödüllendirildiğini hatırlatan İzmir Valisi Mustafa Cahit Kıraç, "Başarılı öğrencilerimiz zaten bakanlık tarafından ödüllendirilmişti fakat İzmir'i gururlandıran öğrencilerimizi bir de kendi aramızda ödüllendirmek amacıyla bu ödül törenini düzenledik" dedi. Öğrencilere seslenen Vali Kıraç, "Başarının tek sahibi yoktur, bu başarı İzmir'in başarısıdır. Yamanlar Eğitim Kurumları ülkemizin örnek eğitim kurumlarından biridir. Bilim olimpiyatlarına katılan bütün öğrencileri, onları yetiştiren öğretmenleri ve velilerini kutluyorum. Madalya alan öğrencilerimizle gurur duyuyor ve başarılarınızın devamını bekliyoruz. İyi ki varsınız." dedi. Yamanlar Eğitim Kurumları Genel Müdürü Sebahattin Kasap ise, "Bilim olimpiyatlarında kazanılan 380 madalyanın 168'ini ülkemize kazandıran okulumuz, Türkiye'yi dünyada büyük başarıyla temsil ediyor"dedi.

'EXPO'da yargı kararını bekleyeceğiz'
İzmir Valisi Cahit Kıraç, Bayraklı'da depreme dayanıksız olduğu için boşaltılan ve yıkılan Bayraklı Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nin yerine hayırsever Nuri Atik ve oğlu Mehmet Kamil Atik tarafından yeniden yaptırılacak okulun protokolünü imzaladı. EXPO alanı olarak belirlenen İnciraltı planlarına yönelik itirazları değerlendiren İzmir Valisi Kıraç, "Kararı henüz görmedim. Biz hukuk devletiyiz. Hukuk devletinde ilgililerin hak ve vecibeleri nasıl yerine getireceği bellidir. Yargı kararını görürüz. Onun da itiraz süreçleri var. Yapacak bir şey yok. Biz isterdik ki bu işi el birliğiyle yapalım"dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yamanlar Koleji'ne Vali Kıraç'tan ödül
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN