Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kadın Girişimciler Aynur Tartan'ı seçti

TOBB İzmir Kadın Girişimciler Kurulu Başkanlığı'na Aynur Tartan seçildi. Bir yıl başkanlık yapacak olan Tartan, seneye koltuğu Betül Elmasoğlu'na bırakacak

Giriş Tarihi: 4.1.2013
İzmirli amazonların başkanlık yarışı noktalandı. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İzmir Kadın Girişimciler Kurulu'nun başkanlığına Aynur Tartan seçildi. Başkanlık ve başkan yardımcılığı için ayrı sandıkların kurulduğu seçimde başkan yardımcısı ise Betül Elmasoğlu oldu. İş kadınları dönüşümlü başkanlık modelini benimsedi. Buna göre Tartan ve Elmasoğlu, birer yıl 'dönüşümlü başkanlık' yapacak. Bir yıllık görev süresi sonunda Tartan istifa edecek, yerine Elmasoğlu geçecek. İzmir Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Üyesi Derya Pala'nın yönettiği seçimde, icra komitesinin 16 üyesi oy kullandı. Başkanlık için İTB'den Aynur Tartan, EBSO'dan Seza Yorulmaz, İTO'dan Gönül Altınkapı aday oldu. Betül Elmasoğlu'na bırakacak. Yapılan seçimde Aynur Tartan 11 oy alırken, Gönül Altınkapı'ya 4, Seza Yorulmaz'a 1 oy çıktı. Başkan yardımcılığı için yapılan seçime ise Betül Elmasoğlu, Seza Yorulmaz, Gönül Altınkapı aday oldu. Betül Elmasoğlu 11, Seza Yorulmaz 3, Gönül Altınkapı 1 oy aldı.

AÇIKLAMA DAHA SONRA
İTB Yönetim Kurulu Başkanı Işınsu Kestelli, bu sırada 'dönüşümlü başkanlık' modelinde anlaştıklarını açıkladı. Daha sonra yazılı bir açıklama yapan Kestelli, önceki başkan Seza Yorulmaz'a hizmetlerinden dolayı teşekkür ettiğini kaydetti. Kestelli, "Bizler pozitif enerji ile biraraya geldik. Bundan sonra da böyle devam edeceğine inanıyorum. Aynur Hanım'ı ve Betül Hanım'ı yürükten kutluyor ve başarılar diliyorum" dedi. Aynur Tartan ise başkan seçilmesiyle ilgili daha sonra açıklama yapacağını söyledi. Seçimlerde oy kullanan isimler şöyle: Zeliha Toprak, Aynur Tartan, Işıl Nişli, Sonnur Kırmızıoğlu, Betül Elmasoğlu, Gönül Altınkapı, Aysel Öztezel, Seza Yorulmaz, Berkay Eskinazi, Gonca Harman, Handan Genç, Buket Piştin, Gözde Saka, Derya Pala, Pınar Nacak.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kadın Girişimciler Aynur Tartan'ı seçti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN