Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Mirasımız, temiz ve konforlu enerji'

Giriş Tarihi: 5.1.2013

Doğalgaz, İzmir'in Menemen ilçesinde de kullanılmaya başlandı. Düzenlenen törende konuşan İzmirgaz Genel Müdürü H. Burçin Yandımata, "Gelecek nesillere temiz, konforlu ve ucuz enerjiyi bırakmanın temelini atıyoruz" dedi

Ucuz, temiz ve konforlu enerji doğalgaz, düzenlenen törenle İzmir'in Menemen ilçesinde kullanılmaya başlandı. Cumhuriyet Meydan'ında yapılan törene Menemen Belediye Başkanı Tahir Şahin, İzmirgaz Genel Müdürü H. Burçin Yandımata, Genel Koordinatör Halil Tataş, İl Genel ve belediye meclisi üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından başlayan törende, belediyenin tiyatro grubu ve halk oyunları ekibi gösteri sundu. Doğalgazın lisans alanlarında yer alan bölgelere ulaştırılmasında büyük mesafeler kat ettiklerini belirten Genel Müdür Yandımata, "Menemen ilçemiz de hedeflerimize ulaşmamızda önemli noktalarımızdan biriydi. İzmirgaz mensupları olarak tarihe geçecek bugünü Menemenliler ile paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bugün burada, gelecek nesillere temiz, konforlu ve ucuz bir enerjiyi miras bırakmanın da temelini atıyoruz. Menemenliler bundan sonra konutlarında çevreci, ucuz ve konforlu enerji doğalgazı pişirme, sıcak su ve ısınma amaçlı olarak kullanabilecekler" dedi.

1688 BİNAYA daha BAĞLANDI
İlçedeki doğalgaz yatırımları hakkında bilgi veren Yandımata, "19 kilometre çelik hat, 85 kilometre polietilen ana hat, 32 kilometre servis hattı döşendi, 1688 binaya doğalgaz servis kutusu bağlanmıştır" diye konuştu. Menemen'in temiz ve kaliteli enerji doğalgaza kavuştuğunu belirten Başkan Şahin ise, "Çağdaşlığın simgesi doğalgazın ilçemize gelmesi için çok çaba gösterdik. İzmirgaz yetkilileri de bu çabalarımıza karşılık verdi ve nihayet bu konforu ilçemize getirebildik. Katkısı olan herkesi kutluyorum" şeklinde konuştu. Törenin ardından Şahin, Yandımata ve Tataş, ilçeye ilk gazın verilmesini temsilen kurulan dev doğalgaz meşalelerini ateşledi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Mirasımız, temiz ve konforlu enerji'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN