Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"2013, fuarcılık yılı olacak"

İZFAŞ Genel Müdür Vekili Örs, bu yıl 13 fuar ve 4 kongre düzenleyeceklerini belirtti, "Gaziemir'deki yeni fuar alanının temeli atılacak. EXPO 2020'nin sonuçlanacağı bu yıl, bizim için çok önemli" dedi

Giriş Tarihi: 7.1.2013
İzmir'de 2013 yılında yaklaşık 30 fuar organizasyonunun düzenlenmesi planlanıyor. Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 2013 programında yer alan etkinliklerden 13 fuarı İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) üstlenecek. Diğer fuarlar ise farklı şirketler tarafından düzenlenecek. İZFAŞ, bu yıl Ayakkabı Yaz, IF Wedding Fashion İzmir, Marble, Plastech, Ekoloji İzmir, Olivtech, Minex, Ayakkabı Kış, 82. İzmir Enternasyonal, İzmir Autoshow, Kent Expo, İzmir Boatshow ve Travel Turkey İzmir fuarlarını organize edecek. Ayrıca bu yıl 4 kongre yapılması da planlanıyor. Uluslararası Mermer Doğaltaş Kongresi, Uluslararası Bilişim Hukuku Kurultayı, ENGELSİZMİR Kongresi ve Uluslararası Deprem - Doğal Afetler Kongresi gerçekleştirilecek.

"2 KAT BÜYÜYECEK"
İzfaş Genel Müdürü Vekili Mehmet Şakir Örs, "Gaziemir'deki yeni fuar alanının temelinin atılacağı, EXPO 2020 adaylığımızın sonuçlanacağı 2013, bizim için çok önemli bir yıl olacak. 2013'e umutla bakıyor, İZFAŞ olarak tüm gücümüzle bu yeni döneme hazırlanıyoruz. 2013'ün İzmir'de fuarcılık yılı olacağını öngörüyoruz" dedi. İzmir'in öncü fuarcılık şirketi olarak 2013'te yine başarılı organizasyonlara imza atma beklentileri olduğunu kaydeden Örs, "Var olan fuarlarımızın çıtasını yükseltmenin yanı sıra İzmir'e MARBLE, IF Wedding Fashion İzmir ölçüsünde yeni fuarlar kazandırmak, fuarcılık sektöründe markalar yaratmaktır. Gaziemir'deki yeni fuar alanının İzmir'in ekonomik yaşamında ve fuarcılık sektöründe dönüm noktası olacağını düşünüyoruz. Yeni fuar alanıyla birlikte sektörün 1.5 - 2 misli büyüyeceğini, İzmir ve Ege Bölgesinin ekonomisinde önemli açılımlar sağlayacağını ve yeni kazanımlar getireceğini öngörüyoruz" diye konuştu. 2013 boyunca Kültürpark'taki İzmir Uluslararası Fuar Alanı'nda 13 fuar ve 4 kongre düzenleyeceklerini bildiren Örs, İzmir Enternasyonal Fuarı'nın 82'inci yılını da büyük coşkuyla gerçekleştirmeyi planladıklarını kaydetti. Örs, "2013'ün bizim için özel olan bir başka etkinliği ise 19'uncusunu düzenleyeceğimiz MARBLE-Uluslararası Doğal Taş ve Teknolojileri Fuarı olacak. Dünya lideri olmayı hedefleyen MARBLE organizasyonunu bu yıl daha yoğun katılım ve ziyaretçi ile yapmak için çaba harcıyoruz. Fuarlarımızı daha iyi noktalara taşımak ve yeni fuar markaları yaratmak, öncül görevimizdir" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"2013, fuarcılık yılı olacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN