Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"İzmir'i İstanbul'dan idare ediyorlar"

Giriş Tarihi: 7.1.2013

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, Büyükşehir ile 28 ilçe belediyesini elinde bulunduran CHP'nin yöneticilerini, İstanbul'daki bazı gazeteci, işadamı ve sanatçıların figüranı olmakla suçladı, "Burada yaşamayanlar kente bir misyon, bir algı pompalamaya çalışıyorlar" dedi

AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ, CHP'nin yöneticilerini topa tuttu. Egeli Sabah'a konuşan Dağ, Büyükşehir Belediyesi ile 28 ilçe belediyesini yöneten CHP'nin İzmir'deki yönetici kadrosunu, İstanbul'daki bazı gazeteci, işadamı ve sanatçıların figüranı olmakla suçladı. Halkın AK Parti'ye ilgisinin arttığını, CHP'ye güvenin de azaldığını öne süren Dağ, CHP'deki düşüşün en temel sebebinin kısır belediyecilik anlayışı olduğunu öne sürdü. Dağ, "İzmir'deki CHP'liler ne yapıyor? Büyükşehir Belediye Başkanı, İl ve ilçe başkanları, milletvekilleri ne yapıyor? İkisi, üçü bir araya gelmiş, ekipler kurmuş kendi kendilerine muhalefet yapıyor. İzmir'in sorunlarına çözüm bulma gayretleri yok. Böyle bir yetenekleri de yok. Seçimlerin üzerinden 1.5 yıl geçti, CHP'nin 13 İzmir milletvekili bir gün aynı masa etrafında fotoğraf veremedi. Veremezler. Çünkü iki saat kendi aralarında sohbet edemezler. Etseler, basına malzeme çıkar. 5 dakika görüntü verip dağılırlar" dedi.

"KORDON'DAN ÇIKMAZLAR"
CHP İzmir kadrolarındaki yetersizliğin yönetim boşluğu doğurduğunu, bunu İstanbul'daki bazı gazeteci, yazar, sanatçı ve işadamlarının doldurduğunu iddia eden Dağ, "CHP'nin temsilcileri birbirleri ile savaşmaktan başka bir iş yapamadıkları için boşluğu, İstanbul'daki ağabeyleri dolduruyor. Bunların İzmir ve İzmirliler'le bir ilişkisi yok. Kente bir misyon, bir algı pompalamaya çalışıyorlar. 'İzmirlilik şudur, İzmirliler şöyle yapar, Kordon'da bira içer, öpüşür, AK Parti'ye geçit vermez' diyorlar ama kendileri burada yaşamıyor. Hepsi kendine göre bir İzmirlilik oluşturmuş, bunun üzerinden rant devşiriyorlar. Ama kendileri AK Partili bir belediyede yaşıyor. Bunlar İzmir'e en fazla bir konferans için gelir, Çeşme'de tatil yapar, giderler. Kordon'un dışına çıkmazlar. Bizim gibi Cengizhan, Alparslan, Adatepe'de gezmezler. Halkın nasıl yaşadığından haberleri yoktur. Bu çakma İzmirliler'le mücadele etmemiz lazım" diye konuştu. CHP'nin ildeki temsilcilerinin İstanbul'daki bazı çevrelerin figüranı haline geldiğini öne süren AK Parti Milletvekili Hamza Dağ, belediye başkanlarının bu şekilde koltuklarını koruduğunu savundu. Dağ, "Bu çakma İzmirliler'in söyledikleri toplumda değer bulmayacak. Çünkü halk hizmet istiyor. Biz hizmet etmek istiyoruz. Başka bir derdimiz yok" şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"İzmir'i İstanbul'dan idare ediyorlar"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN