Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Manisa çevre yolu rahatlattı

Yapımı Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı bünyesindeki Karayolları İkinci Bölge Müdürlüğü tarafından sürdürülen yol, geçtiğimiz günlerde açıldı. Vali Daşöz, "Çevre yolu büyük fayda sağladı" dedi

Manisa'da yapımına 5 yıl önce başlanan ve geçtiğimiz günlerde hizmete açılan 11 kilometrelik çevre yolu, kent trafiğinde büyük bir rahatlama sağladı. Geçtiğimiz yılın rakamlarıyla 25 milyon liraya mal edilen yolu, Manisa'nın transit trafiğinin yüzde 100'ü, kent içi trafiğinin ise yüzde 30'u kullanmaya başladı. Çevre yolunun açılması ile birlikte Mimar Sinan Bulvarı'ndaki günlük 20 bin araçlık trafik yoğunluğu, 3 binli rakamlara düştü.

SABUNCUBELİ TÜNELİ

Manisa Valisi Halil İbrahim Daşöz, halkın çevre yolunun açılmasından büyük mutluluk duyduğunu belirtti, "Çevre yolu ilimize büyük fayda sağladı" dedi. Kent içinde belediye tarafından bir kavşak inşaatının da sürdüğünü kaydeden Daşöz, şöyle konuştu: "Çevre yolu şehir içi trafiğinin önemli kısmını sırtlarken transit trafiğin tamamını almış oldu. İlimiz caddelerinde gözle görülür bir rahatlama söz konusu. Memnuniyet konusunda da önemli geri dönüşler alıyoruz. Yol işaretleri var ama henüz alışkanlık olmadığı için yaygın şekilde kullanılmıyor. Kullanım arttıkça yararı daha çok anlaşılacaktır. Çevre yolunun sanayi bölgesi ile bağlantısının olması da çok önemli." Öte yandan Karayolları İkinci Bölge Müdürlüğü yetkilileri, Sabuncubeli Tüneli'nde çalışmaların sürdüğünü kaydetti, "6 bin 160 metrelik tünelin İzmir kısmında zemin etüdü çalışmaları bitirildi ve 71 metre uzunluğunda tünelin kazısı yapıldı. Tünelin Manisa ağzındaki kısmında ise zemin etüdü çalışmaları başladı. Sondaj makineleri geldi ve çalışmalar yapılıyor. Sondajın ardından tünelin Manisa ağzındaki kısmını açmaya başlayacağız" dedi.
BUG��N NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Manisa çevre yolu rahatlattı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN