Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Çağdaş Ahi Evran

Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği'nin kadın üyelerinin oluşturduğu Bacılar Grubu, Başkan Tartan'ı "çağdaş Ahi Evran" ilan etti. Tartan, "Yetkilerim dahilinde isteklerinizi yerine getireceğim" dedi

Giriş Tarihi: 11.1.2013
Tarihi Kemeraltı Esnaf Derneği'nin kadın üyelerinden oluşan Bacılar Grubu, Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan'ı çağdaş Ahi Evran ilan etti. Kemeraltı'ndaki Ayşa Boşnak Börekçi'de esnaf kadınlarla bir araya gelen Başkan Tartan, sorunları ve istekleri dinledi. Ortak çözümlerin arandığı buluşmada Tartan, yetkileri dahilinde tüm sorunlara çözüm getirmeye çalışacağının altını çizdi. Kadınlar söz konusu olunca pozitif ayrımcılıktan yana tavır aldığını kaydeden Başkan Tartan, "Kadınlar bizim baş tacımız. Çalışan kadınlar sadece sosyal yaşama, toplumsal gelişime katkı koymuyor, aynı zamanda üretkenliği ile de örnek oluyor. Sizlere bu anlamda teşekkür ederim. El ele vererek Kemeraltı'nın sorunlarına sizin gözünüzle bakıp ortak çözümler getirmeye çalışacağız. Yetkilerim dahilinde tüm sorunlara çözüm bulmaya, istekleri yerine getirmeye gayret edeceğim. Bir yerel yönetici olarak şikayet etmeye hakkım yok. Benim yetkilerim dışında olan istek ve sorunları da gerekli yerlere ulaştırıp çözüm getirmek için çaba sarfedeceğim" diye konuştu.

GÜÇLÜ BİR YAPI
Üç buçuk yıldır verdiği sözleri yerine getirdiğini kaydeden Başkan Tartan, "Umarım görev süremi de mahcup olmadan, sevgiyle, güler yüzle, hizmet aşkıyla tamamlayacağım. Her zaman yanınızda olacağım" dedi. Bacılar Grubu Başkanı Necibe Mutlu ise derneğin güçlü bir yönetime sahip olduğunu ve Kemeraltı kadınlarının gücüne inandığını söyledi. Kadınlar, Tarihi Kemeraltı Çarşısı'nın turistlere daha iyi tanıtılması için üniversitelerde yabancı dil eğitimi gören öğrencilerden yardım alınabileceği ve broşürlerle tanıtımın daha iyi yapılabileceği önerisinde bulundu. Tartan'ın "Şimdi Kemeraltı zamanı" projesinin esnafa çok faydalı olduğunu söyledi, daha sık uygulanmasını istedi. Kadınlar, Başkan Tartan'ı çağdaş Ahi Evran ilan ettiler.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Çağdaş Ahi Evran
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN