Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Çok okuyun, az televizyon izleyin'

Hüseyin Aslan Anaokulu'ndan bir grup öğrenci 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel'i ziyaret etti, hazırladıkları gazeteyi verdi. Sertel miniklere, "Okumayı öğrendiğiniz andan itibaren iyi birer gazete okuru olun" dedi

Giriş Tarihi: 11.1.2013
Hüseyin Aslan Anaokulu öğrencileri, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutlamak için Türkiye Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı ve İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Atilla Sertel'i ziyaret etti. Adını taşıyan anaokulunun kurucusu olan Ege- Koop Genel Başkanı Hüseyin Aslan ve öğretmenleri eşliğinde ziyareti gerçekleştiren minikler, hazırladıkları gazeteyi Serter'e hediye etti. Öğrenciler Sertel'e, gazete ve gazeteciler hakkında merak ettikleri konularda çeşitli sorular yöneltti.

"ÖNEMLİ BİR MİSYON"
Sertel, "Gazetecilik hem çileli hem keyifli bir meslek. Zorlukları kadar güzellikleri de var. Ama kamuoyunu aydınlatmak gibi çok önemli bir görevi yerine getirmenin onuru da büyük. Ziyaretinizden çok memnun oldum. Okuma - yazma öğrendiğiniz andan itibaren iyi birer gazete ve kitap okuyucusu olmanızı istiyorum. Çok okuyun, az televizyon seyredin" dedi. Ege-Koop Genel Başkanı ve aynı zamanda anaokulunun kurucusu olan Hüseyin Aslan da basının toplumun gören gözü, işiten kulağı ve konuşan dili olduğunu belirtti. Bir dönem Türkiye Gazeteciler Sendikası İzmir Şubesi başkanlığı da yapan Aslan, "Basınımız her türlü yönlendirmelerden ve baskılardan uzak şekilde kamu görevini yerine getirmelidir. Gazeteci arkadaşlarımız gecesini gündüzüne katarak, kar, kış, sıcak, soğuk demeden canla, başla çalışarak haber ve değerlendirmeleri ile toplumu doğru bilgilendirme görevini yapmaktadırlar. Bu duygu ve düşüncelerle sayın Atilla Sertel'in şahsında ilkeli ve tarafsız yayın anlayışından taviz vermeksizin insanlara haber ve bilgi akışı sağlamak gibi çok önemli bir misyonu yerine getiren tüm basın mensuplarımızın 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü kutluyorum" diye konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Çok okuyun, az televizyon izleyin'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN