Kuyumculuk yaptığı iş hanına çaycı oldu

Denizlili Ömer Tekiner, Bayramyeri Meydanı'ndaki Belediye İş Hanı'nda 7 yıl kuyumculuk yaptı. Daha sonra mali krizler yüzünden iflas etti. Şimdi aynı handa çaycılık yaparak hayatını kazanıyor

Giriş Tarihi: 11.1.2013
Hani bir söz vardır dilimizde, "Düşmüz kalkmaz bir Allah!" diye. Bunun en güzel örneklerinden biri Denizli'de çaycılık yapan 38 yaşındaki Ömer tekiner. Bayramyeri Meydanı'ndaki Belediye İş Hanı'nda 7 yıl süreyle kuyumculuk yapan Tekiner, daha sonra iflas etti. Şimdi aynı işhanında çaycılık yapan Tekiner, kuyumculuk yaptığı günlerde olduğu gibi her gün yeni işyeri çay ocağına boyalı ayakkabılar, takım elbiseli ve tıraşlı olarak geliyor. Gün boyunca iş hanındaki 23 esnafın çay, kahve ve tost siparişlerini hazırlayıp servis yapıyor. İş hanında takım elbiseli olarak çaycılık yaptığını görenlerin kendisini tebrik ettiğini belirten Tekiner, olanları şöyle anlattı: "Liseyi bitirip 1-2 işyerinde çalıştıktan sonra askere gittim. Asker dönüşü çeşitli yerlerde de çalıştım. Daha sonra bir arkadaşımla kuyumcu dükkanı açtık. 7 yıl işlettiğimiz kuyumcuyu mali krizler nedeniyle kapatmak zorunda kaldık. Çalışmam gerektiği için iş hanımdaki çay ocağını devraldım. KOSGEB'in girişimcilik eğitimlerine de katıldım, aldığım 30 bin lira hibe kredi ile çay ocağında tadilat yaptım. Bir yıldır akşama kadar müşterilerime çay kahve servisi yapıyorum" diye konuştu. Kuyumculuk yaparken çay kahve servisi yapanları giyimleri ve servisleri nedeniyle eleştirirdiğini söyleyen Tekiner, kendisinin aynı duruma düşmemek için çok dikkat ettiğini söyledi, şöyle dedi:

HERKES MUTLU OLUYOR
"Kendim çay ocağını açınca nasıl bir çaycı istiyorsam müşterilerime de öyle davranmaya başladım. Servis için gittiğim işyerlerine güler yüzle giriyorum. Takım elbiseli şık giyinen birinin kendilerine çay kahve servisi yaptığını gören müşterilerimde çok mutlu oluyorlar. Takım elbiseli çaycı imajım, iş hanında çok beğenildi. Benim gibi gıda, yeme içme üzerine hizmet verenler temizlik, giyim, hijyen ve kaliteye çok önem vermeli."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuyumculuk yaptığı iş hanına çaycı oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN